Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Névváltoztatáskor mennyibe...

Névváltoztatáskor mennyibe kerül a bizonyítványok cseréje? (Olyan emberek válaszát várom, akik megváltoztatták a nevüket. )

Figyelt kérdés

- Általános iskolai bizonyítvány

- Gimnáziumi bizonyítvány

- Gimnáziumi érettségi bizonyítvány

- Leckekönyv

- Főiskolai diploma

- Egyetemi diploma

- Oklevélmelléklet


2017. okt. 29. 08:14
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A nyelvvizsga-bizonyítvány kimaradt.
2017. okt. 29. 08:21
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Miért kellene kicserélni?

Azon a néven lettek szerezve.

Legyen mellette egy másolat a névváltoztatási okiratról, és ennyi!

2017. okt. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
0%
Miért kéne bármit megváltoztatni? Nekem is nemrég változott a nevem, azóta intéztem hivatalos ügyeket... Arra való a születési név.
2017. okt. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, csak a személyit kell intézni (meg útlevél), de ott egy változtatásig ingyenes
2017. okt. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A hivatalos okmányok (személyi stb.) ingyen van. A többit én nem változtattam. Úgy tudom, hogy a bizonyítványokból csak másodlatot adnak vagyis nem "eredetit".
2017. okt. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
2. A születési név megváltoztatásáról lenne szó, nem asszonynévről. Ilyenkor a bizonyítványokkal tehát az a teendő, amit a második írt, vagy minden sztornó és ki kell állítani az új néven?
2017. okt. 29. 08:37
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem gond válaszolok a kérdező helyett. Azért kell kicserélni az igazolványokat, mert ha a születési neve változik valakinek, akkor a régi neve megszűnik vagyis nem használhatja tovább, mert az bűncselekmény. A születési anyakönyvi kivonatot is elveszik és újat kap ilyenkor.
2017. okt. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A biziknél elég ha csatolod a névváltoztatásról szóló papírt. Azt max. Állásinterjún kérik amúgy nem sok Mindenkit érdekel.
2017. okt. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Ha születési nevet változtatod, akkor legyen egy papír arról, hogy mi volt az eredeti neved és kész (fix, hogy van róla határozat). Nem értem, mit kell itt túlbonyolítani.
2017. okt. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi, Utolsó!
2017. okt. 29. 08:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!