Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Turizmus-vendéglátás alapszak?...

Turizmus-vendéglátás alapszak? (BGE, SZIE)

Figyelt kérdés
Aki esetleg odajár/odajárt tudna nekem mesélni arról, hogy ezeken az egyetemeken milyen is ez a szak?

2017. nov. 3. 12:47
 1/2 anonim válasza:

BGE-n jártam német nyelven a szakra. Ott zömében más tanárok vannak, mint a magyar szakán, ezért arról tudok véleményt mondani. Szerintem nagyrészt nem éri meg odamenni. Legtöbbször egy viccnek éreztem bemenni, ahogy mások is. Több tanórán nem csináltunk semmit se vagy olyan dolgot vettünk, aminek semmi köze az idegenforgalomhoz vagy ősrégi, már alig aktuális anyagokból tanultunk rettenetesen öreg tanároktól. Szinte minimális követelmények voltak a legtöbb tárgynál. Tehát minimális tanulással simán meg lehet csinálni a szakot. Jó értékeléssel fejeztem be a szakot, de annyira elment a kedvem az egésztől, hogy az hihetetlen. Nagy a fluktuáció ebben a szakmában összességében, de egy jó helyhez, ahova nem elég csak egy érettségi vagy annyi se, nem árt az ismertség, hogy bekerülj. Igazából arról is szólnak a BGE-n töltött idők. Ha szerzel ismertséget, jó helyre kerülsz. Ha nem, akkor csak ha nagy szerencséd van.

De ismétlem: a magyar nyelvű szakán nem tudom mi a helyzet.


Egyébként csak akkor tanulj turizmust, ha tényleg ebben szeretnél dolgozni és vannak terveid. Nagy terveid. Máskülönben elfecsérelt idő. Bocs, hogy ilyen negatív vagyok, de én személy szerint csalódtam. De nálunk pár embernek bejött. Voltak rokonaik, akik eleve már dolgoztak egy szállodában és így ők is protekciót kaptak oda.

2017. nov. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én a BGE-n hallgatok jelenleg turizmus-vendéglátást magyarul. Hál' Istennek ez az utolsó félévem, mert nem bírnám tovább. Szörnyű hely, nem csak szerintem, hanem az összes szaktársam szerint, akit ismerek. Meg tudom erősíteni az előttem szóló információit. Értelmetlen, vacak, elavult tananyag és módszerek. Az infrastruktúra kb a 80-as éveket idézi, az összes tanár magasról tesz az oktatásra. Tele van az "egyetem", ha már lehet így nevezni, bár én inkább sz*rkupacnak hívnám. 20 fős termekben nem ritkán 35-en vagyunk, mert boldog-boldogtalant felvesznek, hogy legyen pénz. Rugalmatlan, embertelen hely, ott szúrnak ki veled, ahol csak tudnak, hogy maradj és fizesd a tandíjat. Ha meg akarod keseríteni az életedet 3,5 évre, hát hajrá, de másképp nem ajánlom.
2017. dec. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!