Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jó ez a vers szerintetek?...

Jó ez a vers szerintetek? Több ismerősöm is mondta, hogy nekik nem tetszik, ezért idegeneknek a véleményére is kiváncsi lennék.

Figyelt kérdés

A tükör


Ki ez az idegen ki a tükörből bámul vissza rám?

Egy ellenség , vagy tán barát?

Minden pislogással , s minden lélegzet vétellel egyre csak elsötétül.

S lelkem még inkább elhidegül.

Nem néz jobbra , ha a tömeg sem.

Inkább csak beolvad szép csendesen.

Halkan , s csendben tűr mint ahogy azt tanulta.

Nincs semmiről egy önálló gondolata.

Lelke már teljesen olyan mint azoké kik mellette állnak.

Hideg és sivár , reményre várva.

De ha talán eldöntené egy kicsit a fejét , vagy felemélné a kezét látná.

A remény meleg fénye az egész lelkét átjárná.

Hisz nem kell ahhoz olyannak lenni mint ők.

Gyávák , nagyra vágyók , de legfőképpen önzők.

Higy abban , hogy te lehetsz más.

Ki a világnak hozza a változást.

Ahol a csak egy dologot alkotnak futószalagon.

S netán ha valamelyiknek akár egy csavarja is rosszul áll azonnal egy szemétkupacon landol.

S kérdem én hogy ki az igazi egyén?

Ki az életben kevés , vagy sok dolgot elér?

S holvan a tükör mely megmutatná.

Hogy benned van a hiba mielőtt másban kutatnád.



2017. nov. 21. 08:58
 1/4 A kérdező kommentje:
-a
2017. nov. 21. 08:58
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Verstanilag nem felel meg a vers fogalmának.Persze , ettől függetlenül tartalmi érdemei lehetnek.Vannak is: pl. a "szereplő" - a lírai én- ahogy kívülállóként beszél önmagához és önmagáról és őt mint aki beszél és mint akiről beszél a tükör köti össze.Figyelemreméltó itt a tükör szerepe, ezt alaposan ki lehetne elemezni.

"...te lehetsz más.Ki a világnak hozza a változást."Ez számomra az egyes ember az egyén történelemformáló ereje, kissé "köznapiasan, de érthetően megfogalmazva-kimondva.

A végén a holvan egybeírása gondolom véletlen, de javaslom maradjon így.A hol és a van szoros kapcsolatát jól tudja érzékeltetni.A kérdést fokozza.


Visszatérve a verstani hiányosságokra-emiatt ne keseredj el.Sok ilyen szöveget találtam már, amelyek teljesem megkerülik a verstant, de akad pl. a megfogalmazásukban valami érdemleges.


Te írtad?Írtál mást is?


( + ne tekintsd a véleményemet megfellebbezhetetlennek , bár írok sokat és sokfélét, nem tartom magam szakértőnek.)

2017. nov. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%
Sok helyesírási hiba van benne, sekélyes a szókincs. Nincs benne semmi költői. A többit előttem leírták.
2017. nov. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszik, de jól átkéne gyúrni, hogy felvegyen egy ténylegesen verses formát. Akkor még jobban is tetszene!
2017. nov. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!