Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen érzés lehet a halál?

Milyen érzés lehet a halál?

Figyelt kérdés

Az életem nem sokat ér. Egy senki vagyok 30 évesen. Közületek valaki élte már át a halált? Milyen érzés? Csakis komoly válaszokat kérnék!!


Köszönöm szépen...


2017. nov. 26. 19:37
 1/5 A kérdező kommentje:
Ezt el is felejtettem. 30/F
2017. nov. 26. 19:41
 2/5 anonim válasza:
100%

Szerintem az itt válaszolók oprimalis esetben még nem élték át, mily meglepő xD

Te se akarj.

Inkább tegy ellene!! ;)

2017. nov. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tudod, amikor az ember mindig úgy élt, hogy az másoknak feleljen meg, és amikor nem látod a kiutat, az elég rossz érzés tud lenni. Amikor már úgy érzed, hogy nincs miért élned. Kezeltek már engem depresszióval is gyógyszerekkel. Sokat nem ért.
2017. nov. 26. 19:53
 4/5 anonim ***** válasza:

Volt már hasonló kérdés, keresd meg.

De inkább keres egy jobb orvost, mint akinél voltál. Jobban jársz vele.

2017. nov. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 2*Sü ***** válasza:

> Tudod, amikor az ember mindig úgy élt, hogy az másoknak feleljen meg


Akkor változtasson ezen.


> és amikor nem látod a kiutat, az elég rossz érzés tud lenni


Igen, és pont ezért kell megtalálni a kiutat.


> Amikor már úgy érzed, hogy nincs miért élned.


Akkor áll a legtöbb lehetőség előtted, hiszen nem köt semmi. Bármit megtehetsz, bármibe belevághatsz. Találd meg, hogy mi az a cél, ami kellően emberi és kellően közel áll hozzád, hogy az lelkesítsen. Nem könnyű megtalálni, de érdemes, és kvázi ez az emberi lét egyik lényege.


> Kezeltek már engem depresszióval is gyógyszerekkel. Sokat nem ért.


Akkor keress más orvost, próbálj ki más kezelési módszereket, gyógyszereket. Nem minden gyógyszer jó mindegyik tünetegyüttesre. Illetve a gyógyszeres kezelés ugyan valamelyest segíthet fizikai tünetek csökkentésében, de kell hozzá valamiféle szemléletbeli, életmódbeli változás is. Mivel az öngyilkosságon töprengsz, az azt jelenti, hogy nincs vesztenivalód, könnyebben tudsz változtatni, hiszen bárminek a rizikója kevésbé fatális, mint a halál.


~ ~ ~


Ha most halsz meg, akkor egy olyan ember fog meghalni, aki nyomorultul érzi magát, és ez végleg így marad. A feladat az, hogy úgy halj meg, hogy ne egy nyomorult ember haljon meg.


~ ~ ~


Minél többet beszél valaki az öngyilkosságról, minél többet kommunikál a vele kapcsolatos dolgokról, annál kisebb az esély, hogy ténylegesen nem követi el. Valószínűleg és remélhetőleg te sem. Így viszont valóban muszáj lesz kutat találnod, tehát szükséges próbálkoznod, küzdened. Amúgy meg is éri küzdeni. 40 évesen most egész kiegyensúlyozott állapotban vagyok, pedig kb. 30 évesen én is súlyos depresszióban voltam. A betegség jellegéből fakad, hogy az ember nem látja a kiutat. Pedig van kiút, sőt nehéz is elkerülni, hogy megtaláld. Mára azok a problémák, amelyek akkor problémának tűntek, sehol nincsenek, egészen más problémáim vannak, viszont azok már nincsenek úgy hatással az érzelmi állapotomra. A problémákat megtanultam mentálisan és nem érzelmi alapon kezelni.

2017. nov. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!