Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen tanár az ilyen? Kifejté...

Milyen tanár az ilyen? Kifejtés lenn.

Figyelt kérdés

Idén vagyok 9.-es, van egy idős tanár. Önmagában az is érdekes, hogy matematika, magyar, töri szakos és tanít nekünk magyart meg matekot is. Egyszer azt mondta, hogy "Nem értem mi a baj bármilyen tantárggyal, a magyart bemagolod, a matekot begyakorlod, ha meg felelsz ezután akkor 4-es és 5-ös, azt' le van szarva az egész."

Nektek is van vagy volt már hasonló tanárotok?



2017. dec. 2. 17:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem pszichopata lehet.
2017. dec. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2017. dec. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ez egy gyengébb suli, ahol a rendkívül gyenge képességű tanulóknál megfelelő ez a hozzáállás, úgy se fogják hasznát venni érettségi után se a mateknak, se a magyarnak. Hozzáteszem egyetemet végeztem, se a magyarnak én sem vettem hasznát azóta sem. :D Ilyen suliba jársz kérdező?
2017. dec. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

A mondat mely része bánt? Csak mert ha nem tanulsz tovább egy adott területen, akkor minden más amit addig tanultál és nem része az általános műveltségnek, soha az életben nem fogod használni. Ha humán területen tanulsz tovább akkor az összes matematika-fizika-kémia-stb... tárgy anyaga az évek során ki fog kopni az agyadból, és lehet soha nem alkalmazod őket az életben.


Viszont amikor tanulod azt tudni kell, mert abból felelsz, írsz dolgozatot vagy érettségizel le belőle. Amikor kérdezik akkor tudni kell, de onnantól kezdve hogy nem kell tudnod, tényleg le van szarva a trigonometrikus egyenletektől kezdve a Ruhr-vidék gazdasági mutatóin át a mol-ok számolgatásáig valamilyen kémiai elegyben.

2017. dec. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Hogy milyen tanár az ilyen? Gyakorlatias. Nem várja el tőled és az osztálytársaidtól a lehetetlent, mondjuk pl., hogy megértsétek a tanultakat. Azt akarja elérni csupán, hogy vissza tudjátok adni az órán hallottakat. Valószínűleg tudja, amit ti még nem: nem az életnek, nem az iskolának, hanem a vizsgának tanulunk. Ő felkínált egy igen egyszerű és járható utat. Ezek után nem kell rosszul aludnod, mert nem értesz valamit, nincs olyan dolog, amihez butának kell érezd magad stb.


Ha meg is akarod érteni a tananyagot, azt a fenti megközelítés nem zárja ki. Ha többet akarsz tudni vmely tárgyból, tanulj jobban/többet, járj fakultációra stb.

2017. dec. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Tom Benko ***** válasza:
60%
Gyenge. Nem akar rávenni, hogy tanuljatok, sőt, inkább a kiskapuk, kibúvók keresésére ösztönöz.
2017. dec. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálam az verte ki a biztosítékot, amikor az informatikatanár azt mondta hogy "Akkor leszel jó informatikus, amikor ezeket a parancsokat, paramétereket, kapcsolókat már betéve tudod. Semmi dolgod nincs, mint hogy több ezer parancsot bebiflázva tudj és magabiztosan odaállj majd a munkaadód elé hogy te igen is tudod. Manapság minden elérhető a neten. Információd van, eszközeid vannak, ezeket csak használni kell.".
2017. dec. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%
ezért tart itt ez az ország... meg van már baszva ez az egész világ...
2017. dec. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%
Igazad van 8-as. A tanárnak az lenne a feladata, hogy úgy irányítsa a gyerekek gondolkodását, hogy újabb dolgokról elemi fogalmi szintű absztakciókat alakíthasson ki. Ilyen leszarom hozzáállású pedagógiai módszerekkel az iskolarendszer a gyerekekből csak agyatlan zombikat gyárt.
2017. dec. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
34%
Hát gyalázatnál gyalázatabb szerintem. Az iskola az nem más, mint a lélek vágóhídja.
2017. dec. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!