Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hol tudnék munkát vállalni? 13/L

Hol tudnék munkát vállalni? 13/L

Figyelt kérdés

Mevelőapukám tegnap elvesztette a munkáját,anyukám másfél éves tesom miatt nem tud munkát vállalni .

Szeretnék segíteni legalább egy kicsit mert 6 an vagyunk testvérek és én vagyok a legidősebb

(Ilyenekre gondoltam pl.:ujságkihordás,takarítás)

Kérlek írjatok



#munka #takarítás #ujságkihordás
2017. dec. 2. 18:00
 1/5 anonim válasza:
Mivel 14 év alatti vagy, ez sajnos nem fog menni
2017. dec. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mivel 15 éves korod alatt nem dolgozhatsz, így ez egy halott ügy. 15 éves korodtól is csak iskolai szünetben, szülői engedéllyel (ha találsz munkát, mert a legtöbb helyre 18 éven felülieket várnak).
2017. dec. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Hivatalosan 15 éves korod alatt nem dolgozhatsz, akkor is csak az iskolai szünetekben, amíg be nem töltöd a 16-ot.

Viszont, ha jó vagy valamilyen tantárgyból, nem hivatalosan vállalhatsz korrepetálást pénzért is. Vagy esetleg bébiszitterkedést. Nem nagyon kicsi gyerekre gondoltam persze, de például, amikor én 7-8 éves voltam, egy 12 éves lány vigyázott rám iskola után, akkor még óránként 100 Ft-ért, de neked ettől többre lesz szükséged. Hazavitt hozzájuk iskola után, amíg anyukám végzett a munkával. Csak társasoztunk, ennyi. Mivel ilyen sokan vagytok tesók, gondolom, kivetted a részed a kicsik nevelésében, biztosan könnyebben rád bízzák a szülők őked. És ez nekik is segítség, mert nem kell a munkából szaladniuk az iskolába.

Viszont a szüleid véleményét mindenképp kérd ki, szükségük van-e segítségre, mert az is lehet, hogy nem olyan nagy a baj, mint ahogy te képzeled, apukád megoldja, csak most nagyon meg vagy ijedve. Ha valóban szükség lesz a segítségedre, kérdezd meg a kedvesebb tanáraidat is, hátha tudnak segíteni a terveidben, vagy beajánlani a szülőknél, ha a fenti tippek egyikét választod. A legfontosabb, hogy a tanulást így se mellőzzd, és ebből a helyzetből is csak tanulni fogsz. Lebegjen a szemed előtt, milyen problémákkal nem akarsz felnőttként megküzdeni, és tanulj, hogy könnyen kapj munkát! Nem kell mindent tudnod, amit a fejedbe akarnak verni, csak az alap (helyesírás/matek/idegennyelv) hármast és még amiket szeretsz. Tanulj, ameddig lehet, szerezz érettségit, utána pedig szerezz pár szakmát, ha pedig érdekel valami a főiskolán, be sajnáld az időt rá, meg, az munka mellett is!

Ne haragudj a szentbeszédért, csak a munkámból adódóan nagyon sok fiatalt látok, akiknek 16 évesen az első dolguk otthagyni a sulit, és elmennek dolgozni takarítónak, ha betöltik a 18-at, akkor meg "táncoslánynak", és nem gondolnak a jövőre.

Sok sikert kívánok neked és kitartást! Becsülendő, hogy ilyen fiatalon a kezedbe vennéd az irányítást és segíteni akarsz. Ezt ne hagyd elveszni!


25/L

2017. dec. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyon rendes vagy!
2017. dec. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ha érdekel munka írj
2017. dec. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!