Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem tudom folytatni a könyvem....

Nem tudom folytatni a könyvem. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Belefogok a könyvembe, írok 1-2 fejezetet, de utána valamiért nem tudom továbbvinni, pedig tudom, hogy milyen irányba szeretnék orientálódni. Talán a motiváltságom az, ami meggátol? És sokszor rossznak is érzem, de amikor valakinek odaadom elolvasásra egy egy ilyen kis fejezetemet, akkor azt mondja, hogy nagyon jó, elfogultság nélkül. Valaki segítene, hogy ez a könyvírási lendület ne csak 2 fejezet erejéig tartson? Illetve hogyan tudnám ezt fejleszteni?

2017. dec. 6. 17:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

 

Megvan a történet? Tudod, mi után mi fog következni, merre halad a főhős? Van vázlatod? Ha nincs, miért nincs? Ha van, tartod hozzá magad? Régebben nekem is rengeteg megkezdett történetem volt, amiket soha nem fejeztem be, aztán elkezdtem vázlatot írni és nagyon hamar kiderült, hogy ha nincs meg a teljes történet, nincs meg a mese, amit mesélni akarok, akkor nem megy az írás. Mostanra már a vázlatíráskor eldől, van-e annyi ötletem, amennyi a történethez kell. Van úgy, hogy csak egy érzés, egy hangulat, esetleg néhány jelenet van meg az egészből, na meg a vágy, hogy írj, de ha ennél több nincs, akkor soha nem fogod befejezni.

2017. dec. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálkozom vele, jó ötlet ez a vázlat.
2017. dec. 6. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!