Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyenek a nevelőotthonok...

Milyenek a nevelőotthonok mostanában?

Figyelt kérdés

Szeretnék írni egy történetet, amiben a főszereplő lány egy nevelőotthonban élt x ideig, de nem tudom, hogy pontosan hogy működnek ott a dolgok. Mielőtt megkapnám azt, hogy minek írok ilyen témában, ha nem vagyok tájékozott; ez a főszereplő múltjához kell, és nem is fog OLYAN nagy szerepe játszani benne.

Több kérdésem is lenne:

Hogy nézz ki ott egy nap?

Mennyire szigorúak?

Milyen büntetéseket szabnak ki, ha valamilyen szabályt megszegnek?

Mennyire gyakran rendelkeznek az ott élők telefonnal, tablettel, laptoppal, esetleg ebookkal?

Kapnak-e zsebpénzt, és ha igen akkor kb. mennyit?

16 éves koruk után megengedett-e nekik, hogy nyáron dolgozzanak?

Hány éves korig kötelező, és hány éves korig lehet az intézetben maradni?

Tudom, hogy ezeknek a kérdéseknek nagy része relatív, mivel mindenhol más, de itt most általánosságban kell érteni. Előre is köszönöm a válaszokat.

(Nem. Nincs nevelőotthonos ismerősöm, akitől meg tudnám ezt kérdezni. Pontosabban volt egy osztálytársam, de csak egy évig volt velünk utána megbukott, valamint nem is voltam vele valami jóba. Nem. Anyáék sem tudják, pedig már kérdeztem.)



2017. dec. 13. 07:49
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Miért nem egy nevelőotthont kérdezel meg?
2017. dec. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nevelőotthont? Mégis, hogy tudnám megkérdezni? Nem állíthatok be oda, csak úgy, hogy magyarázzák el, ráadásul a közelembe azt se tudom hol van.
2017. dec. 13. 08:49
 3/7 anonim válasza:
Járok gyakorlatra és szoktunk nevelőotthonba is menni, ha gondolod írj!:)
2017. dec. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Történet íráshoz nem muszáj szerintem ragaszkodni egy átlag magyar nevelőotthoni sémához, mert az egy relatív dolog. Senki nem fogja ellenőrizni a hitelességét, főleg ha regény szerű, hiszen a nevelőotthonok működése nem egy tényszerű dolog.

Szerintem "építs fel" egy saját nevelőotthont, saját szabályokkal.

Vagy mindenképp full realitire szeretnéd?

2017. dec. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem. Nem szeretném teljesen átemelni a történetbe a valóságot, de azt se szeretném ha mindenféle marhaságot összehordanék.
2017. dec. 13. 11:26
 6/7 anonim válasza:
58%

Egy nap ugyanúgy néz ki mintha otthon lennél, azt leszámítva, h néha vannak kötelező programok, meg csak kimenőn hagyhatod el az épületet.

A szigorúságot nem tudom hogy érted, a kimenőről pontosan kell visszaérni, különben rendőrökkel kerestetnek, megvan hogy mikor van reggeli, ebéd, vacsora,uzsi stb, ezek között nincs más, mert a hűtőt, szekrényeket zárják. Van lámpaoltás, ami annyit tesz h ne mászkálj, de a szobában azt csinálsz amit akarsz. Reggel ébresztenek, ha suli van. Ha valamilyen szabályt megszegsz, vagy kimenő megvonással jár, vagy zsebpénzt nem kapsz. A zsebpénz kortól függ, egy 10 éves nem kap annyit mint egy 17. 16-17 évesen 5000/hó, ha fiatalabb vagy azt nem tudom. Mindenkinek van telója, tabletje, gépe,ha saját pénzből megoldja, és amig el nem lopják a csoporttársai, a nevelők nem veszik el, büntetés gyanánt sem. Megengedett h dolgozzanak, csak tudniuk kell bent h mettől meddig. 18 éves korodig kötelező, hacsak nem visz el a szülő magával, utána lehetsz utógondozott 24 éves korog ha nappalin tanulsz.


Ha van még kérdésed irj nyugodtan

Üdv. "Egy nevelőotthonos lány"

2017. dec. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ezekre voltam főként kíváncsi. Ezer hála :D
2017. dec. 13. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!