Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek igazságos, ha egy...

Szerintetek igazságos, ha egy cégnél az egyedülálló embereket küldik el létszámleépítésnél legelőször? Azzal az indokkal, hogy nekik nincs kit eltartani. Nem engem érint, egy ismerősömet, de engem ez felháborít.

Figyelt kérdés
2017. dec. 20. 09:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
ez valami szociális foglalkoztató? mert egy normális cégnél azokat küldik el, ha kell, akik kevésbé jó munkaerők és azokat tartják meg, akik jobban dolgoznak - és egyáltalán nem foglalkoznak a magánéletével
2017. dec. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem igazságos.

Mert ők egyedül tartják fenn magukat és nincs aki kisegítse őket.

Még egy családban, ahol többen is keresnek, ha valaki el is veszti a munkáját ott a másik. Kevesebb pénzből nagyobb esély van átvészelni a rossz időszakot, mint konkrétan nulla bevételből.

2017. dec. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 csatrad ***** válasza:
0%
afene a fonoknek vannak emberi erzesei nem pedig egy szamito gazficko engem is felhaborit!
2017. dec. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 csatrad ***** válasza:
0%
milyen remek barat vagy, hogy helyette vagy felhaborodva, megis micsoda dolog, hogy nem azt rugjak ki aki az eletevel tett is valamit abelyett, hogy a felelosseget nem vallalo kotottsegek nelkuli egyent vagjak ki.
2017. dec. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Bubuka508 ***** válasza:
100%
"egy normális cégnél azokat küldik el, ha kell, akik kevésbé jó munkaerők és azokat tartják meg, akik jobban dolgoznak". De hány nem normális cég van! Ahol nem az alkalmatlanokat küldik el, hanem aki senkinek senkije, akiből nincs hasznuk. A kérdésedre válaszolva: nem tartom igazságosnak, de nem is mindig azokat küldik el, akárhányszor kirúghatnak családos embereket is - szintén elfogadható ok nélkül. Sajnos ez így működik.
2017. dec. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
4: Mert akinek nem lehet gyereke, vagy még nagyon fiatal, vagy még nem talált rá élete párjára, az felelősséget nem vállaló , rossz ember? Vagy mondjuk, aki már egyedül maradt?
2017. dec. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Bubuka508 ***** válasza:
100%
4-es: Hadd döntsem már el én magam, hogy mit vállalok és mit nem! Nehogy már mások szabják meg, hogy a magánéletemben mennyi kötöttségem legyen! Már minden piszkos csavargó parancsolni akar az embernek? És a munkahelyen ehhez mi köze van bárkinek, hogy én hogyan élek? A rablógyilkosnak meglehetnek a jogai, csak nekem nem? Milyen munka ez?
2017. dec. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 csatrad ***** válasza:
0%

Egy emberi kozossegben elsz, ahol vannak elvarasok.

Te megis mitol vonnad meg a penzt, attol aki uj munkasokat nevel a jovonek (kihangsulyoznam, hogy egy cegrol beszelunk ami evtizedekben gondolkodik), vagy attol ami egy total ismeretlen tenyezo a jovojevel kapcsolatban? (ujra kihangsulyoznam, hogy a cegek a biztos fele hajlanak).


Ohh de varjal had soroljam meg a raklapnyi indokot.


Egy csalados embernek fontos az allando jovedelem, ezert tole nyugodtabban lehet megvonni fizuemelest es konnyebb ravenni olyan munkanapokra ahol inkabb szabit kerne.

A csalados emberekre jellemzo, hogy sokat tuloraznak mert a melo konnyebb, mint a csaladfoi szerep otthon, ami az esetek tobbsegeben jo a cegnek.

2017. dec. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Bubuka508 ***** válasza:
Persze, azokat így könnyebb kihasználni, hülyének nézni, mert bizonyos fokig kényszerhelyzetben vannak! Gyönyörű, mondhatom! Ide rabszolgák, zombik kellenek, nem emberek! Tőlem mindenki elvár mindent, de én semmit nem várhatok el senkitől? Nem elég, hogy hiába tanultam (és én nem az állam pénzén szereztem a diplomámat, hanem a saját költségemen, senki nem támogatott), rabszolgamunkát végzek a legműveletlenebb néposztály képviselőivel egy szinten, de akkor vegyem természetesnek, hogy potenciálisan nekem van nagyobb esélyem a kirúgásra, csak mert nincs családom? Nehogy már akkor legyen, amikor másnak úgy tetszik, hanem amikor nekem és főleg amikor már reális esélyem látszik arra, hogy el tudom tartani! A magánéletem az enyém!
2017. dec. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 csatrad ***** válasza:
34%
Egy kozossegben ellsz ahol vannak elvarasok, es normak. kulonben is ha annyi esszel es kitartassal aldott meg a sors,akkor miert nem akarod ezt szaporitani? vagy teged nem zavar hogy a kihasznalt hulyeknek van gyerekuk nem neked? az elet alaptorvenyei meg mindig igazak rad, szaporodj amig tudsz (35 utan mar kb lehetettlen) vagy elfelejtodsz mintha soha nem is leteztel volna pont ugy ahogy a haverjaval tette a fonok.
2017. dec. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!