Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » "Baxi Eco 3"-típusú gázkazán...

Perkincs kérdése:

"Baxi Eco 3"-típusú gázkazán javításával kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
A gázkazán e25-ös hibakódot ír ki és leáll működés közben. Resetelés után egy darabig működik, de olyan is előfordul, hogy hibátlanul elvégez egy fűtési ciklust. Vízmelegítéskor ugyanez a helyzet. A kézikönyv szerint szivattyúleállás okozza a hibát. Felhívtam egy szerelőt, aki csak jövő héten tudja megnézni, de ő azt mondta hogy elkormolódott az "érzékelő", és "nem gyújt be". Ha valakinek van ilyen irányú tapasztalata és megosztja velem, azt megköszönném!

#E25-ös hibakód
2017. dec. 22. 15:39
 1/3 A kérdező kommentje:

Közben megtisztítottam a lángérzékelőt(-ket). 2db-ot találtam, gondolom, az egyik a gyújtóelektróda, a másik pedig a lángérzékelő, de -látszólag- teljesen egyformák.

Az egyiknek vastagabb a vezetéke. Utána egy napig hibamentes volt a fűtési-és a vízmelegítési funkció is. Most -azonban- egyre gyakrabban resetelni kell újra. Ha valaki talál Baxi Eco 3-hoz javítási kézikönyvet (idegen nyelvű is jó), annak megköszönném!

2017. dec. 29. 15:27
 2/3 anonim válasza:

Szia!

Nekem Baxi Fourtech 24-em van, és én is most küzdök ezzel a jelenséggel. Ugyan úgy E25-ös hibakód. Akkor nem produkálja a hibát ha zuhanyzás közben nincsen bekapcsolva a fűtés (nagy átlagban). Ahogy olvasgattam, a HMV NTC cserét javasolják. Én ezt megtettem, de így is mintha egyszer előjött volna az elmúlt 4-5 napban. Közben növeltem a friss levegő utánpótlását, és 60-ról 55 fokra csökkentettem a HMV hőmérsékletet. A fűtés az 60 fokra van beállítva. Egyenlőre itt tartok. Javasolják még a fűtési kör NTC cseréjét is. Egyenlőre eddig még nem jutottam el, mert egyenlőre mintha jobb lenne a helyzet. Mielőtt ezt a cserélgetős dolgot elkezdtem volna, látta a kazánt szerelő is, de alapvetően Ő kitakarította, és arra jutott, hogy ha nem segít a takarítás, akkor jön a sakk, hogy mi lehet rossz. Szóval most itt tartok.

2018. jan. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a választ, egyelőre én is várakozó állásponton maradok, mert viszonylag ritkán jelentkezik a hiba és a szerelők is csak találgatnak meg kísérletezgetnek. A Baxi honlapján találtam egyébként szerelési utasítást. A hibakód jellegéből én -egyébként- valami áramlással kapcsolatos dologra tippelek, pl. vízszűrő, áramlásérzékelő vagy ilyesmi. Szerintem értekezzünk, ha lesz valami fejlemény.

Mégegyszer köszi a választ!

2018. jan. 3. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!