Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Biblia, - főleg az Ószövetsé...

A Biblia, - főleg az Ószövetség, - nem gyerekkönyv! Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

2018. jan. 4. 21:17
 1/3 anonim ***** válasza:
65%

Nem gyerekkönyv szerintem sem.

Viszont megkérdőjelezhető a hitelessége,különösen az Ószövetségé,ami igazából zsidó mitoszok,eredetmesék gyűjteménye többnyire.

2018. jan. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, ez lehet, viszont akkor mi van a régészeti leletekkel, amik az Youtube-on vannak fenn ilyen videók, hogy feltárták helyek létezését például? Azok akkor csak kitalációk?


Én egyébként nem gondolom, hogy hinnék Istenben, csak érdekes kérdéseket vet föl ez a témakör bennem, meg gondolom másokban is.


Egyébként szerintem az Ó-, és Újszövetség között vannak ellentmondások, például az Ószövetségben kb. mindenki pusztít, az Újszövetségben pedig mindenkinek megbocsátunk stb.

Bár ha mindenkinek megbocsátunk, például volt az a rész, hogyha pofont adnak, akkor tartsd oda a másik orcádat is, valami ilyesmi volt a lényege, akkor ezek szerint ingyen vállaljuk be a szenvedést, ezzel tulajdonképpen annak, aki bánt minket, kb. és úgymond korlátlan hatalmat adva?


De az is lehet, hogy én nagyon félreértelmezem ezt, és a gondolataim helytelenek, illetve rosszul látom a Bibliának a lényegét, értelmét.


Bár mondjuk az Ószövetségben vannak eléggé para részek, az Újszövetségben pedig, - ahogy én emlékszem, - nincsenek, ezért is írtam ki a kérdést.

2018. jan. 4. 21:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Annak az igének, amit idéztél kedves kérdező, nem pont az a lényege. Dióhéjban, ha valaki pl. kölcsönkér tőled már sokadjára, akkor ne kezdj el parádétni rajta. Ha megengedheted magadnak, vagy van elég hitted ahoz, hogy a nélkülözött pénzt Isten vissza adja, akkor adja. Ha a fennt említett egyike sincs meg, akkor NYUGODTAN beszéld meg vele.

Vegyünk egy másik példá. Ha valaki arcon csap ne az legyen az első, hogy vissza adod neki. Ha az kell, hogy ne üss vissza, akkor hagyd ott a francba.

A keresztények bárányok, nem birkák. Nem kell saját magadat agyon veretni.

Az ószövetség valóban nem gyerekeknek való, de csak azért mert elég sok gyilkosság, és hasonló van benne. (azért van a gyerekbiblia, hogy barátságosabb kivitelben tálalja nekik a dolgokat)

Az újszövetség, bár abba is vannak para dolgok, de sokkal kisebb számban, szóval azt már VÉLEMÉNYEM szerint nyugodtan olvashat egy gyerek is.


Üdv.: egy keresztyén ember.

2018. jan. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!