Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Létezik, hogy humán beállított...

Létezik, hogy humán beállítottságúról reálosra "változtam"?

Figyelt kérdés

Általános iskolában sem volt gondom semmiből sosem, de a történelem és az irodalom volt a kedvencem. Aztán elkerültem gimnáziumba, nyelvi előkészítőre, és pont elég volt hozzá, hogy megutáljam a nyelveket. :)

Kitaláltam közben, hogy megvalósítom az álmom és orvos leszek, így 10. óta erre készülök.

Az utóbbi időben rengeteg foglalkozok a biológia, kémia, matekkal, és nagyon jól mennek, bár ezt lekopogom így érettségi előtt. :) Viszont a humántárgyakkal kapcsolatban meg azt vettem észre, hogy egyre inkább megutáltam őket. Utálom a magyart. Nem a művészettel, kultúrával van problémám, hanem hogy hülyeségnek tartom, amit belemagyaráznak, ráadásul erre jegyet is adnak...Nem értem a verselemzések értelmét, ezért nem is szeretem, és nehezen tudom megtanulni. Összehasonlításképpen 3 oldal magyar elemzést 2x annyi idő alatt tudok megtanulni, és valamennyire megérteni mint kb 8-10 oldal kémia elméletet.

Átváltottam reálosra, vagy csak azért tűnik így, mert azokon a tárgyakon van most a hangsúly? Lehet hogy hülye kérdés, de így este a tanulás befejeztével ezen filózgatok :)


2018. febr. 17. 21:24
 1/3 anonim válasza:

Nagyon is létezik ilyen. Általánosban én is szinte csak a humán orientált tantárgyak felé hajlottam, sőt a reál anyagok egyáltalán nem is érdekeltek. Viszont ahogy egyre közelebb kerültem a középiskola végéhez, egyre jobban billentyűzet a mérleg a másik oldalra. Matematikából és fizikából szinte bármit meg tudtam tanulni, és élveztem is azt, míg egy „történelmi esemény hatását a társadalomra“ vagy egy Ady vers elemzését kevésbé tudtam hasznosnak találni. :D


Nem tudom én sem, hogy ez minek köszönhető, lehet az érő agytekervényeimnek, vagy csak a bennem ébredő realizmusnak, de az biztos, hogy most így egyetemi képzés előtt egyáltalán nem bántam meg ezt a váltást.

2018. febr. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát igen...Szerencsésebb a helyzet, mintha nagyon humános lennék és jogra vagy bölcsészetre mennék. Nem leszólni akarok senkit, nem arról van szó, csak ugye ezek eléggé telített szakmák, és sokkal kevesebb esély lenne velük normálisan elhelyezkedni.
2018. febr. 17. 21:38
 3/3 anonim ***** válasza:
hogy megvalósítsd az álmod, az nagyon erős motiváció. És ez a tanulásnál az egyik legfontosabb erő. Mert tetszhet egy vers, örülhetsz, ha elolvastad- de elemezni ahhoz erős motiváltság kellene, és az élményt még el is rontja:D Ki a kedvenc költőd, kedvenc verseid? olvasgasd azokat és hajrá az orvosi!
2018. febr. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!