Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy van pontosan az NCT...

Hogy van pontosan az NCT csapat? (Kpop)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem rég talaltam rá erre csapatra és teljea homály van a fejemben. Keresgéltem de pontos leírást nem találtam. Valaki elmagyarázná, hogy az ő csapatuk mégis hogy tevődik össze? Együtt nem is szerepelnek, csak alegységekben ? Meg ez a cserélődöa dolog mégis mit jelent ?

2018. febr. 18. 10:18
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Na akkor, itt a citizen :D


Az Sm Entertainment ötlete volt, hogy létrehoz egy olyan fiúcsapatot, ahova folyamatosan csatlakoznak új tagok, több országból is. A csapaton belül a fiúk alegységeket alkotnak.


Tehát van/volt az SM Rookies, a gyakornokok, akik bekerülnek az SM-hez és valószínűleg debütálni fognak. A mai NCT tagok mind SM Rookie-k voltak.


A csapat neve NCT lett, azaz Neo Culture Technology. Az NCT-nek jelenleg 21 tagja van. A tagok a következők, nagyjából születési sorrendben. Zárójelben odaírtam, hova valósiak. (Most mindenki Koreában él, még ha haza is látogatnak esetleg, vagy a promóciók, vagy valamilyen műsor keretében, akár hosszabb időre elutaznak.) Azt is odaírom, melyik alegységekben tevékenykedtek. (NCT U, NCT 127, NCT Dream, WayV - kínai csapat)


1. Moon Taeil (Korea) U, 127

2. Johnny, azaz John Seo (USA, Chicago) 127

3. Lee Taeyong (Korea) U, 127

4. Nakamoto Yuta (Japán, Oszaka) 127

5. Qian Kun (Kína) U, WayV

6. Ten Chittaphon (Thaiföld, mivel thai, ezért elég hosszú a neve és nem írtam le teljesen, bocsi >.<) U, 127, WayV

7. Jung Jaehyun (Korea) U, 127

8. Kim Doyoung (Kora) U, 127

9. WinWin, azaz Don Sicheng (Kína) 127, WayV

10. Kim Jungwoo (Korea) 127, U

11. Lucas, azaz Huang Xuxi (Kína) U, WayV

12. Mark Lee (Kanada) U, 127, Dream

13. Huang Renjun (Kína) Dream

14. Lee Jeno (Korea) Dream

15. Haechan, azaz Lee Donghyuck (Korea) 127, Dream

16. Na Jaemin (Korea) Dream

17. Zhong Chenle (Kína) Dream

18. Park Jisung (Korea) Dream

19. Xiao Jun (Kína) WayV

20. Hendery (Kína) WayV

21. Liu Yang Yang (Németország) WayV


Hogy a félreértéseket elkerüljük: Ten Thaiföldön született, azonban Thaiföldön is élnek kínaiak, mint sok más országban. Ten családja is ilyen, tehát etnikailag kínai. (Nem tudni, hogy az egyik szülője, vagy nagyszülője nem thai-e, de nem is fontos)

YangYang is ez a helyzet, ő Németországban született, tud németül és kínaiul is.

Johnny chicagoi, az USA-ban élet, míg nem lett gyakornok. Ugyanígy Mark, csak ő kanadai.

Jaehyun nem amerikai. Ő koreai, de 5 évig élt az USA-ban, ezért jól beszéli a nyelvet is.

Lucas Kínában született, az apukája kínai és az anyukája thai, tehát Lucas félig thai származású.


Volt egy SM Rookie, aki nem debütált. A Cherry Bomb-nál úgy volt, hogy fog, azonban ez nem valósult meg és hamarosan elhagyta az ügynökséget. Ő volt Hansol. Esetleg régebbi videókban láthatod őt, vagy utalnak rá.



A csapatok és egy kis áttekintés


Először az NCT U debütált az 7th Sense című dallal. Ebben részt vett Taeyong, Ten, Jaehyun, Doyoung és Mark. Az NCT U olyan csapat, amelyben a daltól függ, kik szerepelnek benne. Például a Baby Don't Stop-ban csak Taeyong és Ten szerepel, a Yestoday című számban Lucas debütált és rajta kívül benne van még Doyoung, Mark és Taeyong.


A következő csapat nevezhető "leginkább" csapatnak. Az NCT 127. A Fire Truck című dallal debütált Taeil, Taeyong, Yuta, Jaehyun, Winwin, Mark és Haechan. A 127-be is bekerültek tagok a későbbiek során: Johnny, Doyoung, Jungwoo. A csapat vezére Taeyong.


Az NCT Dream az a csapat, ahova elméletileg a 20 év alatti NCT tagok közül kerülhetnek be. A koncepció és a stílus is inkább egy fiatalabb korosztályt szólít meg. A Chewing Gum című dallal debütáltak: Mark, Renjun, Jeno, Haechan, Jaemin, Chenle és Jisung. (Lucas állítólag a magassága miatt nem kerülhetett be.) Mark már nem tagja az NCT Dreamnek, ugyanis betöltötte a 20. életévét koreai számításban (1999-es) és leérettségizett. A Dream utolsó két dalán (Go és We Go Up) érezhető volt némi stílusváltás: a fiús koncepciót felváltotta egy fiatalos koncepció, kamasz fiúk.


Az NCT 2018 a 2018-as évben volt egy projekt. Ekkor, az akkori összes NCT tag a Black On Black című dalban részt vett (18-an voltak ekkor). Ezenkívül kiadtak egy Empathy nevű albumot, amin az alegységek dalai szerepeltek. Eköré épült egy történetsor is, ami az álmokról szólt és az NCT lényegről: folyamatosan bővül, határtalan és a lehetőségek is korlátlanok. Ez a sorozat volt az Álomlabor, azaz Dreamlab ( az első videó: https://www.youtube.com/watch?v=TrTdkaklKqg) Lehet teóriázni :D És szerintem nagyon szép lett a képi világa.


A WayV egy kínai alegység. A dalok kínaiul vannak, és ezért elsősorban a kínaiak a célközönség. Winwin, Lucas, Kun és Ten. Rajtuk kívül debütálhatott Xiao Jun, Hendery és YangYang, akik 2018 júliusában lettek gyakornokok.



Tehát, az NCT azt hirdeti, hogy az álmok teljesülnek, hogy a csapat határtalan és bővülni fog. Nem tudom, mennyire lehetséges az egész, de az biztos, hogy tehetséges srácok és helyesek (SM Entertainment). A csapat sokszínű, és mivel ilyen, ezért sok mindenben eltér a többi kpop csapattól. Tulajdonképpen nincs leader, bár Taeyongot szokták megnevezni. Ő és Mark amolyan központi karakterekké váltak, hiszen sok dalban (szinte az összesben) szerepelnek, mivel több alegységben is debütáltak.

A Youtube csatornákon naponta érkeznek új videók, különböző tartalommal. A tánctól kezdve, a mindennapjaikon át, egészen az utazós vlogokig sok mindent megtalálhatunk.


A srácok mind különbözőek, tényleg érdemes velük ismerkedni. A zenei stílus, ami képviselnek valóban egyedi, elég meghallgatni pár számot, és kihallani belőle azt a tipikus NCT hangzást. Nekem elsőre voltak olyan dalok, amik nem tetszettek, de volt, ami igen és a többit is egészen megszerettem. A srácok neveit is gyorsan megtanultam. Tényleg érdekes látni őket, hogy miket művelnek néha :'D. Ismerkedni velük... Azt hiszem, nem tagadhatom le, hogy Ncitizen vagyok >.<

2019. máj. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!