Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hisztek hogyha valami rossz...

Hisztek hogyha valami rossz történik a sors okozza és végülis így lesz a jó neked?

Figyelt kérdés
Pl venni akartam házat de 1 héttel megelőztek...
2018. febr. 18. 15:12
1 2
 1/16 Gál Zoé ***** válasza:
34%
Inkább abban hiszek, hogy ha valami jó történik a sors okozza és végülis így lesz rossz neked.
2018. febr. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem, én abban hiszek, hogy a sors, folyamatosan részeg, ezért aztán össze- vissza "osztogat" jót és rosszat.
2018. febr. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Olyan, hogy "sors", nem létezik.

Eleve, ha létezne, akkor egy istennek kellene lennie.

De te ugye nem hiszel egy "Sors isten"-ben.

2018. febr. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Persze. "1 héttel megelőztek" - már azóta rájuk is dőlt.


/sors van előző. Sorsom, hogy ide születtem, a szüleimhez, ez az anyanyelvem, ilyen alkattal stb - mindaz. amit nem tudatosan tettem, hanem "lett" adottságként nekem, megkülönböztetendő a "karmá"-tól - ami viszont a cselekedeteimtől függ ok-okozati láncolatban (karma-banda=karmikus kötelék karmajóga az ettől való szabadulás jógája stb)

A fenti kérdésben inkább karma szó lenne a helyes.

De nem kell ilyeneken búsulni, alakítsd a jövődet szépen előre tekintve.

2018. febr. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

"/sors van előző."

valamilyen szinten valóban létezik... csakhogy akkor viszont nem mondhatod rá, hogy neked jó vagy rossz. Közömbös.

Teljesen véletlenszerűen hoz dolgokat.

Semmiképpen sem tudatos.

2018. febr. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Igen. De nem találom jó szónak a "közömböst". Nehéz sors, tragikus sors is van. pl. Beteg, vagy alkoholista szülőkhöz születni más, mint egészségeshez, rendeshez.
2018. febr. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"Nehéz sors, tragikus sors is van."

Attól még közömbös... ugyanúgy, ahogy a gravitáció akkor is lehúz, ha vízicsúszdát élvezel éppen, és akkor is, ha repülőből zuhansz ki. Akkor sem szokták "tragikus gravitációnak" hívni, ha éppen egy hegy omlik rád.

2018. febr. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nem egészen értelek. Ha egy kisgyermek árván marad, tragikus a sorsa - amit egész életen át érez, hogy is érezhetné, hogy "közömbös"?

Nem természeti törvény, mint a gravitáció - hanem sors. Más.

2018. febr. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Nem. De ha bármi rossz ér, vond le a pontos következtetést! Az sokszor segít.
2018. febr. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"hanem sors. Más."

Nem tudom, mit nem lehet azon felfogni, hogy ha egy irányító, értékelő sors létezne, akkor az egy TUDATOS LÉNY, tehát egy ISTEN lenne!

Melyik része nem érthető ennek?


Az emberek egyébként azért különböztetik meg a sorsot a gravitációtól, mert régen TÉNYLEG azt hitték, hogy egy tudatos lény figyeli őket felülről.

Csak ez nem igaz.

2018. febr. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!