Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hisztek hogyha valami rossz...

Hisztek hogyha valami rossz történik a sors okozza és végülis így lesz a jó neked?

Figyelt kérdés
Pl venni akartam házat de 1 héttel megelőztek...
2018. febr. 18. 15:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Rendben van, 10-es hidd azt, hogy neked van igazad. És hogy "közömbös", hogy árván marad egy 3 éves, mert akkor nem kell fosni egy magasabb tudattól, mint ami a hétköznapi tudat.
2018. febr. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Légy szíves, részletezd, hogy ha árván marad egy 3 éves gyerek, abban ki és hogyan döntött, aki nem ember.

Tehát kinek a döntése miatt maradt árván?

Mert az nem döntés, hogy ha valamit pl. elengedsz a levegőben, az leesik, vagy sem. A gravitáció az vak és buta.

Ugyanígy a sors is.

2018. febr. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
Vannak döntések, amelyekről nem mi tehetünk. És vannak olyanok amelyekről már mi. Azt hogy egy 3 éves gyerek egyedül marad, nem az ő hibája. És természetesen van, hogy nem adatik neki lehetőség a kitörésre sohasem. De azt is tudom, hogy a döntéseink sokszor megmutatkoznak az életünkben. Sokat bántalmazott gyerekből is lett sorozatgyilkos is, és egyetemi tanár, kitűnő üzletember, stb. kiváló apa, aki nem felejtette el, honnan kezdte.
2018. febr. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

3) "Olyan, hogy sors, nem létezik."

12) "A gravitáció az vak és buta. Ugyanígy a sors is."

------------------------------------------------

Tehát: a sors tehát nincs, de vak. :) Logikus.


*

Szerintem hagyjuk, legalábbis engem nem érdekel tovább. Ennyit (l.#4-et) tudtam a kérdéshez tenni, és a sorsról és a karmáról elmondani.

2018. febr. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

OK, rendben.

Ezekből a döntésekből mennyit hoztak meg emberek - és menyiről döntött valaki más, aki szintén értelmesen dönt?

2018. febr. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

#14:

Légy szíves, azt írd le, hogy mi az, amiben a sors DÖNT.

Az nem döntés, hogy végrehajtja a fizikai törvényeket.

Döntés pl. az, ha megnézi, hogy mit csináltál, vagy mit csinált más - és ennek függvényében ő is csinál valamit.

Valami olyat, ami nem egy fizikai törvényből következik, hanem pl. valamilyen morális döntés.

2018. febr. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!