Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Cosplay fegyvereket miből a...

Cosplay fegyvereket miből a legjobb csinálni?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy például ha egy PlayIT-re vagy bármilyen con-ra olyan cospplay-t szeretnék, amihez fegyver tartozik azzal nyilván nem engednek be a rendezvényre, például igazi pengés kard/baseball ütő/szúró,vágó eszköz.


Ezt mennyire veszik szigorúan? Pl egy baseball ütőt még beengednek. Vagy ha tudják, hogy a jelmez része, akkor elnézik? És akik már csináltak hasonló cosplay-t, miből csináltatok fegyvert? Karton, fa, műanyag?



2018. márc. 3. 13:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Megnézik a fegyvereket, de általában biztiőrtől függ, hogy mennyire veszik komolyan. Érdemes olyan fegyvert csinálni, amiről ránézésre meg lehet állapítani, hogy nem igazi (pl egy szigetelőlapból összerakott baseballütőről egyértelmű, hogy nem lehet agyonverni vele valakit). Fa, szigetelőlap és a társai általában rendben szoktak lenni, a fém már rizikós. (Egy külföldi con honlapján olvastam erre egy olyan válogatási módszert, hogy ha valakit elkezdenél vele verni, akkor a fegyver sérülne meg előbb komolyan vagy az illető?)
2018. márc. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, én is utána fogok nézni, hogy mit engednek meg pontosan. Baseball ütőt szeretnék egyébként csinálni :)
2018. márc. 4. 12:06
 3/3 anonim válasza:
Kardokhoz meg pajzsokhoz én purhabot szoktam használni. Ha van kérdésed hogy kell pontosan írj
2018. júl. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!