Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen gyakorlarokkal tudom...

Milyen gyakorlarokkal tudom elősegìteni a visszavarrt ideg gyògyulàsàt?

Figyelt kérdés
3hete bevàgtam a tenyerem üveggel ès elvàgtam egy ideget ami a kisujjamat mozgatta. Azonnal lebènult ès megmerevedet,a sürgőssègin megműtöttek,összevarrtàk. A tenyeremet felnyitottàk,10cm hosszù heg van rajta. Az orvosok nagyon bunkòk,szòrakozottak ès nem is tudtam meg,hogy pontosan milyen mozgàsokat kell vègeznem. A műtèt sikerült,az ujjam 3/4 màr èrzem viszont a mozgatàsa hùzza az alatta lèvő heget ìgy fàjdalmas a gyakorlàs mègis tudni szeretnèm mit ès hogyan tegyek vele. Sehol nem talàlok infòkat ujjakra vonatkozòan.

#ideg #Elvàgott
2018. márc. 16. 09:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Heget? Akkor már begyógyult? Amúgy mozgasd az ujjad minden irányba, mint rendesen (nem a másik kezeddel, hanem a saját beidegzésével), aztán addig gyakorlod, amíg nem megy minden rendesen. (Illetve később azt is csinálhatod hogy minden ujjad egyszerre mozgatod, mert nekem egyszer eltört a bütyöknél és ugyan utána helyre hozta a gyógytorna, de a mozgása azóta is késik a többi ujjamétól és ez így nagyon fura, néha össze is akadnak.)
2018. márc. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a segìtsèget.Igazàbòl nem heg,mèg benne vannak a cèrnàk,rajta kötès,gipsz. Na most èn tegnap sajàt felelőssègre levetettem a gipszet (6hètig kellene,hogy rajtam legyen) mert könyèkig begipszeltek ès nem tudtam ìgy semmi teendőmet elvègezni,logikàt sem talàltam abban,hogy mèrt van rajtam ès abban sem,hogy ha mozgatnom kell az ujjam mièrt van benne(az ujbegyemen ès körmöm àtszùrva) egy cèrna amit egy gumihoz kötöttek.
2018. márc. 16. 10:33
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha 6 hétig kell rajtad legyen akkor ott egy csont el van törve (esetleg át lett vágva). Ne erőltesd amíg nem gyógyult meg szerintem, az ilyeneket az után szokták amikor már begyógyultak a dolgok és levették a gipszet, meg minden.
2018. márc. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!