Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Rendelt már valaki az Aliexpre...

Rendelt már valaki az Aliexpressről? Ha igen, mennyi a szállítás. Meg lehet bízni benne?

Figyelt kérdés
Vélemények és tapasztalatok érdekelnek.

2018. márc. 20. 10:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyszer rendeltem, többet soha!!!

Egy alkatrészt rendeltem mert nálunk hiánycikk. Kártyáról elutaltam az összeget, majd a "kedves" eladó közölte hogy mégsincs neki abból az alkatrészből. Visszautaltattam a pénzemet, de rendesen megsarcolták, és több hetet kellett rá várnom.

2018. márc. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Több tucatszor rendeltem már onnan, meg a családtagjaim is, általában kisebb értékeket. Soha semmi baj nem volt még. Sem a kiszállítással, sem a minőséggel. Olykor sokáig tart, hogy kihozzák, főleg karácsonykor. Ott egyszer 2 hónapot kellett várnom az átlag 3-5 hét helyett, mondjuk ennek általában több, mint fele a magyar posta hibája.


Olyan "minőségbeli" probléma volt már, hogy fél dollárért rendeltem valami haszna nincs kacatot, pl fidget spinnert vagy nyomogatós stresszlabdát, és csak pár hétig bírta. Ilyenkor is van lehetőség, hogy küldj képet az eladónak, és valamiféle kártalanítást kérj, de aztán feltettem magamnak a kérdést, hogy mégis mit várok egy ilyen kütyünél :)


Drágább dolgoknál a vámolás a legnagyobb probléma, meg az esetleges gariztatás macerásabb, ezért ilyeneket még nem is mertem rendelni, azokat inkább Gearbestről szoktam, hamarabb is megjön. Habár ismerősöm állítása szerint már 17 telefon/tablet rendrlésen túl van, probléma nélkül. Azért azt érdemes tudni, hogy a ROM, ami a készülékeken van, nem mindig a legjobb pl a Xiaomi esetén.

Hamis nem mondom, hogy lehetetlen, hogy előforduljon, de egy jó hivatalos eladónál magas értékeléssel az esélye szinte nulla. Pl a Wish-en sokkal több a hamis dolog, az üzemeltetők is megtűrik sajnos.

2018. márc. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsónak!

És általában hogyan zajlik le egy rendelés (megrendelés)?

2018. márc. 20. 11:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Regisztrálsz (én a Facebookommal regiztem), megadod a címedet és a bankkártya adataidat.

Egy terméknél kiválasztod a színét, fajtáját, hogy melyik országból érkezzen, extrákat, ha lehet. Esetleg növelheted a mennyiségét is, így sok dolog olcsóbb.


A szállítás általában ingyenes, ha nem, az ki van írva. Választhatsz más szállítási módok közül is, ott fel vannak sorolva az előnyök. Én többnyire az ingyenesnél maradok, mert annál is van általában nyomkövetés, várni meg tudok. Hiába fizetek rá a gyorsabb szállításra, ha sokszor csak a magyarországi része 3 hétig tart, mire eljut hozzám a csomag.


Ezután véglegesíted a megrendelést és vársz. A nyomkövetésnél látod, hogy kb hol tart, de nem tűpontos azért.

2018. márc. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Az Aliex... olyan, mint a Vatera. Egy weboldal, ami nem kereskedik, hanem összefogja a kereskedőket, értékesítőket, szélhámosokat.

Tehát van benne minden. A kereskedőé vagy épp a szélhámosé a felelősség. Ők ígérnek garanciát, minőséget, és egyebet. Vagy bejön, vagy nem. Általában vannak korrektebb országok, ahol az emberek megbízhatóbbak eladói téren, és vannak keleti kereskedők is. (Nem távol keleti, csak vadkeleti.) Ezzel szemben léteznek olyan kereskedések, amik nem ilyen alapon működnek, mint pl.: E-mag. Vagyis, árulnak minden vackot, keletit, nyugatit, de nem ezer kereskedőt összefogó weboldal, hanem egyetlen kereskedelmi cég weboldala. Tinydeal, Bangood, stb. Itt már nem a valaki vállal garanciát, és vagy videó, vagy tégla jön, hanem maga a kereskedelmi cég neve az említett név. Mintha a Vestel-nek lenne weboldala, és értékesítene.

Ezeken a helyeken sokkal biztosabb a garancia, és lehet nyugodtabban tejelni nagyobb összegeket előre. Mivel ez csak így működik... Nincs utánvét. (Miért is lenne??? Veszel egy kütyüt 1000-ért, ami ingyen (free shipping) jön el Kínából, és még legyen utánvétes is?)


Tehát egy alaptörvény!

Nézd meg alaposan mielőtt leütöd, hogy mennyibe kerül a posta!

2. Ne add meg az egyetlen FŐ bankszámlaszámod!

Csinálj másik kártyát, vagy regisztrálj PayPal számlát!

Arra utald át a megfelelő összeget, és egy biztonsági alapot, a dollár ingadozása miatt...

(Hiába veszed az oldal szerinti forint, vagy euro átszámítással, az ára akkor is Jüan-> Dollár-> Forint...Paypal...Forint -> dollár -> Jüan Ezért lehetnek minimális átszámítási eltérések.)

Erről a számláról fizess, így csak az vehető le, amit ráteszel arra a célra. Továbbá a PAYPAL is maga egy biztonsági tényező, mert vásárló centrikus, és nem eladó orientált. Kártérítés ill. panasz esetén nem mindegy, mert a virtuális tőke, visszavonható.

3. Ne felejtsd el mindenkor alaposan átnézni az árú tartozékait, és vedd alapul, hogy idegen országból van, és világ szinten értékesítenek. MSZ! (Mindig figyelj a Magyar Szabványra, 230voltra, és a malac orrú konnektorra! :) Továbbá mindig ott az EU szabvány, is, és ne feledd a digitális kiosztásokat, a műsorszórás, ill. a telefontársasági szabványokat! Egy Vodafone mindenhol az, de egy Telenornál bután néz a Kínai, hogy azt sütik, vagy főzik. :) )


Jó vásárlást, és nagy izgalmat a csomagkövetéshez!


Normális a 3 hét körüli idő!

Hiedelmekkel ellentétben nem a magyar posta a szar.

Ahogy a vám kiadja, a posta másnap kézbesíti.


Vámra figyelj! Megvan a mentességi határ, és nem érdemes fillérezni a közelében!

Tartsd szemmel, hogy honnan jön, hátha EU raktár is van annyiért. Akkor ugyanis Vámmentes, hiszen már tagállamon belül van.

2018. márc. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!