Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért érdemes nulladikra...

Miért érdemes nulladikra menni gimibe? Előnyei, hátrányai?

Figyelt kérdés

Milyen tanulók szoktak általában odamenni (jó tanuló, rossz, közepes stb.)?

Ismerősi vagy akár saját tapasztalatot is írhatsz!


2010. jún. 12. 15:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Én is 0.-os voltam. Megpróbálok neked pár előnyt/hátrányt összeszedni:


Előny:

-egy évig szinte csak idegennyelven beszélsz a suliban, ezért ha vagy olyan szinten, akár rögtön nyelvvizsgát is tehetsz utána

-nem kell irtózatosan sokat tanulni, csak a nyelvet, amég beilleszkedsz az új környezetbe

-általában a nyelvi előkészítősöknek sokkal több készségfejlesztési/tehetséggondozási óra van, amik szórakoztatóak és segítenek jobban megismerni önmagadat


Hátrányok:

-1 év alatt a többi tantárgyból jóval többet felejtesz

-mivel nem tanulod annyira intenzíven a nyelvet, valószínű hogy sosem fogod annyira biztosan beszélni mint a nyelvi előkészítőn

-rögtön első évben jóval több tanár igényeihez kell alkalmazkodni

-ha esetleg nem szereted azt a sulit, megbánhatod hogy még egy plusz évet ott kell töltened


Ennyi jut most az eszembe. Én nyelvis voltam és nem bántam meg, 10.-ben leérettségiztem angolból.

2010. jún. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is 0.-os voltam. Értelemszerűen most leszek 10.-es, de igazából még csak most fogom kezdeni a gimit.

Én csak az előnyeiről tudok beszélni. Egyetlen hátránya lehet, hogy nem 4, hanem 5 évig jársz gimibe. Bár engem ez sem zavar különösebben.

Én NYEK-en vagyok (Nyelvi ElőKészítő), nálunk ez a 0. Magas óraszámban tanulod az angolt/németet, így a következő tanévben már le is tudod tenni a középfokú nyelvvizsgát. Nekünk most ez a cél. Aztán, nyilván, kevesebb órád van, kevesebb tantárgyad, talán az elvárások is alacsonyabbak. Ez azért jó, mert így bele tudsz szokni a gimnazista életbe, szép fokozatosan. És igazából vegyes. Én jó tanuló voltam általánosban is, most sem lesz vészes a bizonyítvány. Én mindenkinek csak ajánlani tudom a 0.-at, mert nagyon hasznos. És általában kevés az osztály létszám is, így a közösség is jobb. :) Mi 27-en vagyunk, a többi osztályban meg 33-35-en.

2010. jún. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hali ha a nyelvi előkészítős osztályra gondolsz akkor mesélek egy kicsit..Nos leginkább jó tanulók szoktak (egyébként is) gimibe menni de ide azok mennek akik igazán meg akarják tanulni a nyelvet és nem csak éppen hogy.. Nos az előnyei h hamarabb leteheted a nyelvvizsgát, nincs egy csomó más tantárgy amire tanulni kéne és most más nem jut eszembe xD.. Nos a hátrányai, hogy az agyadat szétunod már a 3. angol (vagy akármi más nyelvi óra) végére pláne ha idegesítő a tanár.. Még az is hátrány hogy nem tudod azt amit egy átlag 9.-esnek tudni kéne (töri fizika matek meg ilyenek). De am szerintem nem rossz. Na jelenleg csak ennyi jutott eszmmbe.
2010. jún. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
neee menny 0.os osztályba én is abba vok de elátkozom azt a napot mikor bejelöltem 5 éves szophatok jövőre már végeznék erre neeem áá....
2010. jún. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
csak egy hátránya van, mint amit már mondtak feljebb, hogy plussz egy év. az nagyon sok, de én nem bántam meg. alig volt óránk, sokat buliztunk, kocsmáztunk, osztálykirándultunk. az angol ment, mint az ágybasz.arás, nem kellett különórákat venni a nyelvvizsgához, és elsőre sikerült majdnem mindenkinek. szerintem a legjobb év volt a gimnáziumban. én közepes tanuló voltam, de angolból nagyon jó, azért vettek fel. és nem csak stréberek járnak nulladikba, ahogy azt midnenhol gondolják.
2010. jún. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
értem. köszi szépen nektek. még várom a tapasztalataitokat :)
2010. jún. 19. 20:18
 7/9 anonim válasza:
az összes reál tudományt elfelejted a gcibe.még azt a keveset is, amit általánosban tanultál.(matek fizika ilyesmik)
2010. jún. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ne menj gimibe! nagyon lehúzós! sokkal lazább a hangulat egy szakközépsuliban, és nem kell belegebedni a tanulásba.
2010. jún. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
gimnáziumban hol kell belegebedni a tanulásba??? nem is tanitanak semmi tudományt!
2010. jún. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!