Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért jobb egy elit gimnázium,...

Miért jobb egy elit gimnázium, mint a többi?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 15. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Abból a szempontból jó, hogy általában jók a tanárok, többet tanultok tehát nagyobb esélyed van jó egyetemre bekerülni. A rossz oldala, hogy kevesebb szabadidőd lesz.
2018. ápr. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
19%
Meg az imidzsedet is megdobja hogy nem egy putri suliba jártál hanem egy elitbe. De amúgy én ezzel nem értek annyira egyet mert egy kisebb hírnevű iskolának is lehet nagyon jó oktatása. Ez kb olyan mint egy méreg drága márkás cucc, meg egy 2500 Forintos noname cucc...Lehet jobban néz ki az egyik, de attól független lehet a másiknak sokkal jobb/tartósabb minősége van:/
2018. ápr. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Úgynevezett "elit" gimnáziumba járni akkor jó, ha Te magad is elit vagy, azaz, ha felvettek a gimnáziumba 120 főt, és Te vagy a 119.-dik a rangsorban, nem biztos, hogy ez jó lesz Neked. Ebben az esetben jobban jártál volna, ha egy nem "elit" gimnáziumba vettek volna fel, hanem egy ún. átlag suliba, ahol Te lehetnél az "elit". Közepes minősítésű oktatási intézményekből is számosan kerülnek ki elit minősítéssel, ugyanakkor "elit" iskolákban pedig sok-sok átlagos, vagy az alatti tudással rendelkező diák végez. Az ember által elsajátított tudást nem a gimnázium minősítése határozza meg, csupán az emberben a tudás elsajátítására meglévő képesség és akarat.
2018. ápr. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3-as egyet értek veled, de azért a 120. Is at kellett menjen a felvételin és a szóbelin.


Amúgy nem én lennék a 119.


Köszi a véleményeket

2018. ápr. 15. 22:41
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy egy elit suliban nem csak az oktatás jó. Általában a diákélet, főleg a tudományos előadások, ki mit tudok, művészeti dolgok is színvonalasabbak, és nem ciki jól tanulni.
2019. jan. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
71%
Nem lehet általánosítani, mert nem minden igaz mindegyik helyre. Pl ahova én jártam "elit gimi" ott alapvetően nem nagyon voltak sulis programok, mint ahogy azt említették. A tanulás nem ciki az tényleg pozitívum (mondjuk elég szomorú hogy itt tartunk hogy van ahol ciki) nyilván az hogy általában az emberek majdnem 100%a tovább akar tanulni és ezért mindent megtesz (értsd eljár magántanárhoz vagy egyéb előkészítőre vagy otthon egyedül gyakorol) az ösztönzően tud hatni. Nem feltétlenül mondanám azt hogy jobbak a tanárok mert vannak olyanok akik csak ártanak és nekem pár ismerősöm (más "elit" helyekről is) szakgiminaziumos (nem tudom milyen név alatt fut most éppen de ami szakmát és érettségit is ad) tanárokhoz jártak és nekik köszönhetően írták meg jól az érettségit. Ezzel nem lenézni szeretném azokat a tanárokat hanem csak kifejezni azt hogy azért mert egy iskola neves nem azt jelenti hogy az ország legjobb tanárai tanítanak ott illetve a nem neves iskolákban rossz tanárok tanítanak. Amit nem szerettem az elit iskolámban az a sznobság az emberekben hogy sokan felsőbbrendűnek érezték magukat akár az iskola neve akár azért mert márkás cuccai voltak, de eközben pedig emberileg nullák voltak. Tényleg én azt mondanám hogy egyedül az hogy motiváltabb diákok vannak a pozitívum.
2019. jún. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Még annyi kiegészítés hogy jól hangzik és megcsodálnak amikor mondod hogy odajártál, de a magyar felsőoktatási felvételi rendszerben csak az eredmények vannak úgyhogy annyira ez sem számít mert egyetem után meg már tényleg nem sok embert izgat. (Előző voltam)
2019. jún. 30. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!