Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hegedűsök tudnátok nekem...

Hegedűsök tudnátok nekem segíteni?

Figyelt kérdés

Igazából én még soha nem tanultam szolfézst és most szeretném elkezdeni ( vagyis jövő szeptemberben) és szeretnék valamilyen hangszeren játszani és a hegedűre esett a válsztásom. Osztálytársam mondta ,hogy van valamilyen olyan, hogy nincs megadva a dó és akkor be kell lőni, hogy mikor kezded el és ahhoz ,hogy hegedűn játszak valamilyen speciális hallás kell.( osztálytársam nem hegedül)

Valaki eltudná nekem mondani, hogy honnan lehet-e azt tudni, hogy van olyan hallásom vagy nincs?

Előre is köszönöm a válaszokat :)



2018. ápr. 26. 17:50
 1/7 A kérdező kommentje:
*Honnan lehet tudni, hogy van-e olyan hallásom vagy nincs?
2018. ápr. 26. 17:52
 2/7 anonim ***** válasza:
A zeneiskolában szokott lenni felvételi meghallgatás, ahol kiderül, van-e zenei tehetséged. De az ének-zenetanárod véleményét is megkérdezheted.
2018. ápr. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És olyan is van,hogy nem vesznek fel valakit ??? :|
2018. ápr. 26. 18:17
 4/7 anonim ***** válasza:
Persze. Lehet, hogy egyszerűen nem lesz hely, azért nem kerülsz be. Ez nem olyan mint az általános, hogy valahova biztosan tudsz járni.
2018. ápr. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mojjo ***** válasza:
60%

Ehh. A hegedű húrjainak üresen, tehát anélkül, hogy bárhol is leszorítanád őket a fogólapra, meghatározott hangokon kell szólnia. (Ezek a G, D, A és E abc-s hangok, de ez most mindegy is.) A húrokat behangolhatod te magad is, többféle módszerrel, hallás után, sőt, ez egy idő után (!) elvárható dolog, de az elején hangológéppel, illetve a tanár segítségével hangolsz úgyis. A hallásod a zenetanulás során fog fejlődni, senki nem vája el, hogy a legelején már tudj hegedűt hangolni, csak a hallásodra támaszkodva.


Ezen kívül pedig a hegedű egy olyan hangszer, ahol te magad képzed a hangokat, te magad közvetlenül befolyásolod a hangmagasságot. Zongorán lenyomsz egy billentyűt, és egy adott, pontos hang fog megszólalni. Gitáron (ha be van hangolva) lefogsz egy húrt egy bundnál és egy adott, pontos hang fog megszólalni. Hegedűn, ha egy icipicit is rossz helyen fogod le a húrt, már nem a pontos hang fog megszólalni, hanem hamis lesz. Ahhoz, hogy ezt felismerd, erre figyelhess és tisztán játsz, persze, jó hallás kell. De ez is fejlődni fog azzal együtt, ahogy egyre többet gyakorolsz. Ennek sem az elején kell pöcce tökéletesen meglennie.


Szóval ne aggódj, az, ha most nincs esetleg hűde szuper hallásod, nem jelenti azt, hogy esélytelen a hegedülés, beletanulsz, a füled meg hozzáeddződik.

2018. ápr. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönö a válaszokat és a bíztató szavakat. :) (a többiek véleményére is kívancsi vagyok még azért)
2018. ápr. 26. 18:37
 7/7 anonim válasza:
Nem kell annyira speciális hallás. Ha egyáltalán nincs, akkor nehezebb pont a hegedűn kezdeni. De ahogy az előttem szóló is mondta, megszokja a füled, és ha jó tanárokat kapsz, akkor szolfézson és hegedűn is tudják hogyan fejlesszék a hallásodat, és biztosan fejlődni fogsz.
2018. máj. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!