Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért itélik el sokan a...

Miért itélik el sokan a meztelenséget, nudizást? Meg főleg a vallások? Pedig "Ha Isten azt akarta volna, hogy meztelenek legyünk, meztelennek születtünk volna" Mit szóltok hozzá?

Figyelt kérdés
2010. jún. 13. 16:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Szokatlannak tartják, a többség prűd.


Nem ítélem el, de szégyenlős vagyok és nem mennék nudista strandra.

2010. jún. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A vallásban van némi ellentmondás, miután ha úgy vesszük "meztelennek születtük", csak a bűnbeesés utána Ádám és Éva ruhákat csináltak maguknak. Ezért viselünk most is ruhákat.

Az értelmesebb magyarázat abban van, hogy az ember eredetileg az időjárás miatt kezdett el ruhát viselni. Ma már nem csak erről van szó. Bár ha belegondolsz, minden időben jó, ha van rajtad valami, télen a hideg, nyáron a nap miatt.

De te gondolom a meztelen fürdésre, ilyesmikre gondolsz, amikor csak a takarás a célja a ruházkodásnak.

Ebben is látok sok mindent. Egyrészt: hogy az állatias ösztöneinket fékezzük. Gondolj bele mi lenne, ha meztelen emberek rohangálnának, orgiák lennének mindenfelé. Ez különböztet meg embert állattól, hogy nem az ösztöneinek él.

Szerintem ez a legfőbb ok. Emellett meg már csak mellékesek az olyan erkölcsi normák, miszerint nem tartozik a testem a világra, csak rám és a páromra, de ez már mindenkinek a saját értékrendje szerint.

2010. jún. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Neveltetés kérdése, társadalmi normáknak való megfelni akarás.A természeti népeknél,ez nem téma. Az északi kulturákban a szaunázás, ahol barátok, szomszédok, munkatársak vannak együtt meztelenül, ott ez nem gond .
2010. jún. 22. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!