Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudhatom meg anonym...

Hogyan tudhatom meg anonym módon, hogy egy ház pontosan kinek a nevén van?

Figyelt kérdés
"Okos"-ban kéne megoldani, mert azt hallottam, ha a Földhivatalban kérdezi az ember, arról feljegyzés készül. Köszönöm.

2018. máj. 3. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod a helyrajzi számot, akkor lekérhető a tulajdoni lap a Takarnet rendszeréből, amihez Ügyfélkapu hozzáférés szükséges. Évi 2 lekérés ingyenes, amúgy a nem hiteles szemle egy ezresbe kerül.


Ezen felül nincs megoldás. Személyesen hivatalból való kikérésen kívül nincs más nyilvános adatbázis amiben csak úgy fel lenne sorolva egymás alatt minden helyrajzi szám a tulajdonosai, mivel ezek nem nyilvános adatok. Ráadásul ha a hivatal eljárásához is a betekintés űrlapján meg kell adni minden személyes információt (a személyi igazolványszámig), akkor gondolhatod hogy mennyire komolyan veszik ezt.


Nincs "okosba" mód rá. Rendszeresen járok földhivatalba beadványok intézése miatt, tehát ismernek, nem egy random egyszeri látogató vagyok. És ugyanúgy kitöltetik velem a betekintési formanyomtatványt ha egy szerződéshez kell infó.

Az online lekérdezés esetén is az ügyfélkapu hozzáférés által a személyes adataiddal lépsz be, és külön ott is meg kell adnod még - azt hiszem a - név, lakcím, anyja neve információkat, és a rendszerbe is feljegyzésre kerül hogy te betekintettél egy tulajdoni lapba.


Tehát nincs anonim nyomtalan módszer.

2018. máj. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem és nagyon szépen köszönöm. Annyi kérdésem van még, hogy ha valaki az Ügyfélkapun keresztül rákérdez a tulajdonosra, akkor arról milyen módon szerezhet tudomást maga a tulajdonos?
2018. máj. 3. 18:12
 3/7 A kérdező kommentje:
(A lehetséges tulajdonos - akit most kéne leellenőrizni, hogy tényleg ő-e az még - öreg, úgyhogy nem hiszem, hogy neki lenne Ügyfélkapuja, azért kérdezem).
2018. máj. 3. 18:13
 4/7 A kérdező kommentje:
És még annyi jutott most eszembe: ha bemegyek a helyi polgármesteribe, ott esetleg belenézhet valaki az adatokba és elmondhatja, ki a tulaj?
2018. máj. 3. 18:15
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom konkrétan hogy milyen módon tárolják vagy sem a betekintők adatait. A személyes adatok megadásából arra következtek, hogy szükség esetén visszakövethető legyen a személy. Viszont a tulajdoni lapra ez feljegyzésként biztos nem kerül, mert nem releváns információ. Esetleg a földhivatal tárolja valamilyen nyilvántartásában, de csak saját magának.


Amúgy semmi nem tiltja hogy te ne tekints be egy tulajdoni lapba, hiszen bárki bárkiét megnézheti ha tudja a helyrajzi számot, következmények nélkül. Akár személyesen, akár online letöltve. Így nem kell attól tartanod, hogy esetleg kiderül hogy megnézted, mert jogod van hozzá (és szerintem nem közlik senkivel ennek a tényét).


A polgármesteri hivatal viszont nem hiszem hogy illetékes bármiben is, hiszen a földhivatal a direkt erre felállított intézmény. Szerintem át fognak küldeni oda.

2018. máj. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen.
2018. máj. 3. 18:44
 7/7 A kérdező kommentje:
Amúgy a helyrajzi számot nem tudom, csak a címet.
2018. máj. 3. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!