Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mekkora teljesítmény javulás...

Mekkora teljesítmény javulás várható?

Figyelt kérdés
Na cső! Adott egy 2012-es Generic Trigger SM 50. Ennek a szervízmanuáljában a gyári karburátor mérete 17,5 mm. Van egy olyan gyanúm, hogy ezt kicserélhették egy 13 miliméteresre, mivel a motor már 35-nél szenved és szinte minden ki lett rajta cserélve a karbin kívül. Szóval ha kapna egy gyári méretű, vagy esetleg nagyobb karbit mennyivel menne jobban? Egyáltalán megéri ez a beruházás? Nem akarok ilyen kis "kávédarálóval" száguldozni, de legalább negyvennel szeretnék menni vele, és szeretném ha jobban gyorsulna, mert az is szőrnyű. Köszönöm ha segítetek!

2018. máj. 10. 20:15
 1/3 Major Ferenc FERK válasza:

hello

ott nem a karbival lesz a probléma

gyárilag adtak ki am6-os motort 12-es karbival is és haveromnak vitte vele a 80-at

ha nagyon erőtlen és nagyon kevés a vége akkor én arra tudok tippelni hogy nagyon le van kormozva a rezó

ha ez a baja akkor ki kell égetni

2018. máj. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Major Ferenc FERK válasza:

de ha mégis karbi baja van akkor csak be kell állítani

fölösleges cserélni

2018. máj. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

indítsad be és tedd a kipufogóhoz a kezedet ha gyengén jön a füst akkor a kipufogó rendszer van eldugulva valószínüleg a rezóban lévő katalizátor, nekem is az megy tele olajjal nagyon gyakran, ment 80 at és elkezdett romlani elösször a gyorsulása aztán a sebessége és már csak 50 el ment kiégettem és egyböl vissza jött a 80 as végsebesség


a dobot is érdemes kiégetni de azzal vigyázz mert nekem begyulladt a gyapot benne olyankor csak bele kell locsolni vizzel


ha nem a kipufogó rendszer a hibás, erösen üt a kipufogó gáz akkor motorikusan van bent valami a karburátorra meg nézzél rá hogy milyen márka mert nekem egy kinai karbi volt rajt és nem volt bent alapjárat, gyenge volt kicseréltem egy japán mikuni karbira és azzal jól megy és van bent alapjárat(19mm)

de persze ha kínai a karbi az nem feltétlenül jelenti azt hogy az a rossz

ha még mindig nem javult nézzél rá a hengerre és a gyürüre

ha a henger oválisra van kopva akkor azt cserélni kell

ha a henger jó akkor rakjad bele a gyűrüt és nézd meg hogy rendesen össze ér e mert ha nem akkor venni kell a dugattyúhoz méretezett gyűrüt vagy ha nagyon szét van esve akkor komplett hengerszett 10 ezerért már lehet venni öntöttvas hengerszettet tömítésekkel együtt, persze lehet venni drágább de jobb alu hengerszettet ami több üzemidőt ad

2018. szept. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!