Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kell TB-t Fizetni?...

Hogyan kell TB-t Fizetni? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Levelet kaptam az államkincstártól. Elmaradásom van a TB-vel. Tavaly szeptember óta nem fizettem, és most kiküldtek 12db csekket ami tavaly szeptembertől idén decemberig kell kifizetnem (részletekben) Na nekem most az lenne a kérdésem hogy ha én most befizetem az első csekket akkor már lesz TB-m? Mehetek orvoshoz? Vagy meg kell várnom amíg az aktuális hónapot be nem fizetem? Hogy van ez?

23/L



2018. máj. 19. 00:11
 1/3 anonim ***** válasza:
az egeszet be kell
2018. máj. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Most is mehetsz orvoshoz, nem fugg ossze a kettő.
2018. máj. 19. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Alapesetben az elsőtől az e haviig be kell fizetned, és utána is havonta, de jobb minél előbb. Vannak bizonyos esetek, amik or mégsem kell befizetni, ilyen esetben tessék elmenni a nav-hoz, és önellenőrzést végezni.


Ha van munkahelyed, akkor ezt a munkahelyednek kell fizetni, ha nem fizetik, akkor feketén foglalkoztatnak, fel kell őket jelenteni.

Ha munkanélküli vagy, akkor kérj igazolást a munkaügyi központtól, hogy nincs jövedelmed. Ezt bejelentésre adják, amennyiben együttműködő vagy. Az önkormányzat szociális osztályára menj el, és ilyen esetben is mentesülsz. Sajna ezt nem lehet visszamenőleges hatállyal csinálni, de azért meg kéne próbálni.

2018. máj. 19. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!