Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy patológus mennyit keres,...

Egy patológus mennyit keres, mennyire keresett szakma, és mit kell hozzá tanulni?

Figyelt kérdés

Egy ideje szöget ütött a fejemben (sokadjára), hogy patológus szeretnék lenni, csak azt nem tudom, hogy ehhez mi kéne. Eü iskolában tanulok, szóval nem késtem le semmit, és jó iskolában is vagyok hozzá. Szociális gondozó és ápoló leszek mikor befejezem az iskolát, utána még 2 év, hogy érettségit szerezzek.


Amúgy nem feltétlen patológusra gondoltam, hanem bármely olyanra amiben boncolni kell, halál okát megállapítani. Még mielőtt őrültnek nézne valaki, nem vagyok az. Egyetlen élőt sem akartam soha felboncolni, még egy csigát sem. Csakhát úgy vagyok vele, hogy ez érdekes, nem mindennapi mint egy irodában dolgozni, és így tovább az állások. Simán el tudom képzelni magamat benne.


A kérdés az, hogy mi az ami keresett szakma (amiben az előbb felsoroltak vannak), és nem azt mondom, hogy több 100 ezreket fizet, mert nem, sosem gondoltam ilyenre, de legalább valamivel 100 fölött, vagy minimum a 100 legalább a 100 ezer legyen meg.



2018. máj. 27. 19:20
 1/1 anonim válasza:

Ahhoz, hogy patológus legyél először orvosi egyetemre kell menned(6 év) majd ezután 5 évvel (5 év gyakornokság szakorvosok mellett) szakvizsgáznod kell patológiából.

A szakma keresett. Jól el lehet vele helyezkedni.

Egyébként a patológus nem csak boncol. Munkaideje nagy részében szövettani vizsgálatokat elemez. Vagyis egy szövettani vizsgálatból megmondja, hogy az adott embernek mi a baja.


A boncmester (aki nem orvos) ő végzi a piszkos munkát egy boncolásnál. A patológus összegzi a változásokat.

2018. jún. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!