Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy van ez a “stróman” dolog...

Hogy van ez a “stróman” dolog a gyakorlatban?

Figyelt kérdés
Nem vagyok kíváncsi senki aktuálpolitikai érzelmeire és értekezéseire, de kicsiben egy ilyen stróman-ügylet hogy nézhet ki szerintetek? A politikus/üzletember egy közeli ismerősét megkéri, hogy az ismerős vegyen cégeket a nevére. Ezeket a cégeket felpumpálják mondjuk állami pénzekkel, ezután az ismerősnek ki kell venni a tárgyévi adózott eredményt és rögtön utalni az eredeti “tulajnak”? Mi van, ha a strómannak nem tetszik, hogy sok pénz megy el a keze alatt és szimplán megtartja? Vagy a cég már nem is az ő számlájára utalja a profitot? Jogilag az eredeti tulaj gondolom nem tudja támadni a saját strómanját.

2018. jún. 2. 16:13
 1/4 anonim ***** válasza:
A stroman is szepen keres az uzleten, miert kockaztatna? Lehet meg zsarolni a lanya megeroszakolasatol kezdve a golyoig barmivel.
2018. jún. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A stroman a nevét adja az ügylethez, de ha valami balhé lesz belőle azt is neki kell elvinni. Az olajszőkítés idején is kellettek a stromanok. Ismertem is olyat akinek végül a gatyája is ráment az ügyvédekre + a családi békéje is ráment az átmeneti gazdagságra. Kérdeztem, hogy miért nem mondja el, hogy kik voltak a megbízói. Azt mondta, hogy nem szeretne még több bajt okozni magának
2018. jún. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De bármilyen jogi szerződés fennállhat a stróman és a “gazdája” között? Mi történik, ha a stróman inkább az egész pénzt eltenné? Lehet perelni? Vagy ha meghal pl a stróman megrendelője?
2018. jún. 6. 11:54
 4/4 anonim ***** válasza:
Mit gondolsz miért lehetett az a sok robbantás és gyilkosság a 90-es években? Szerintem hasonló okok miatt. Aztán, hogy a megbízó robbantatott, vagy őt robbantották fel autóstól azt már valószínűleg sosem tudjuk meg. Volt olyan mikor akit gyilkossággal vádoltak azt mondta, hogy tartozott neki az illető. Én viszont azt gondoltam, hogy nem életszerű az adóst megölni, nekem valószínübbnek tűnik, hogy a tartozás fordítva állt fenn
2018. jún. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!