Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Munkaerőhiány van Magyarországon?

Munkaerőhiány van Magyarországon?

Figyelt kérdés

Mert én aztán ezt nagyon nem tapasztalom mellesleg...

27 éves fiatal férfi vagyok és informatikus könyvtáros diplomával rendelkezem. Ezen kívűl van még középfokú német B2 nyelvvizsgám, angol B1 alapfokú nyelvvizsgám és ECDL vizsgám (Microsoft office programok ismerete stb) évek óta dolgozok egy nyugat magyarországi megye székhelyű város egyetemi könyvtárjában... ja és évek óta kulturális közfoglalkoztatottként vagyok ott ahol. :DD netto 70 havonta :DD jóó mi? Juniusban véget ért a közmunka program és most már ott tartok, hogy Pestre akarok költözni oda is adom be az önéletrajzomat ezerrel de alig hívnak vissza -.- már valami betanított fizikai munka is tökéletes lenne csak ne 3 műszakos legyen (nem bírom sajnos az éjszakázást) de persze hiába...

Akkor hol van itt munkaerőhiány?? de most őszintén?? kész vicc



2018. júl. 4. 21:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Az mit jelent, hogy júniusban véget ért a közmunka program - csak neked, vagy országszerte?


Munkaerőhiány valóban van: szakképzett CNC, fémforgácsoló, raktáros-targoncás, minőségellenőr, szerelők, mérnökök, orvosok és 3 műszakos gyári droidok számára, ja meg eladókat, pultosokat, szakácsokat és konyhai kisegítőket is elég sokat keresnek.


Ha megfelelő jogsid van, mehetsz sofőrnek, áruszállítónak, kamionosnak. Nagyjából ezek a lehetőségek.

2018. júl. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%
Ha ez mind benne van az önéletrajzodban is, hogy nem pesti vagy, diplomád is van és betanitott munkát kresel, akkor ne csodálkozz, hogy nem vesznek fel.
2018. júl. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
13%
Munka, erted munka. Nem lebecolas.
2018. júl. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Véget ért országosan, az enyém legalábbis... viszont folytatódik "majd valamikor" és akkor majd visszavesznek lgalábbis ennyit mondtak. Most nem azért de az 1. hozzászólónak írom, hogy betanított droid is lennék szívesen ha mondjuk nem 3 hanem 2 műszak lenne -.- nem nagy az elvárásom szerintem...
2018. júl. 4. 21:43
 5/22 A kérdező kommentje:
Második: Most nem azért de aki nem pesti és diplomás az már nem is lehet betanított droid pesten vagy mi? :D
2018. júl. 4. 21:46
 6/22 anonim ***** válasza:

Betanított munkásnak szerintem jobb szeretnek nem gondolkodó egyéneket felvenni, ráadásul a legtöbb gyár 3 műszakban termel, ez van!


De egyébként baromi hamar megunnád a monotonságot és az ilyesmi munkához nagyon zombi beállítódás kell, vagy ha nincs, akkor az leszel hamar!


Meg egyébként is: ezért tanultál?!

2018. júl. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Most őszintén... mintha én tehetnék arról, hogy ezért tanultam -.- szóltak nekem annak idején felvételinél, hogy arra ne menyj mert büfészakma és túltelített nem sok lehetőség van stb??

Hát nem... de nyilván persze mégis én vagyok a hibás mert hogy itt szar a helyzet. kíváncsi lennek utolsó neked mi a munkád és hogy mennyit keresel

2018. júl. 4. 22:10
 8/22 2*Sü ***** válasza:
100%
Én úgy látom, hogy munkaerőhiány van. De nem általában, hanem adott – valódi, használható – szaktudással rendelkező emberekből van hiány. Illetve pár különösebb végzettséget nem igényelő szakmánál, ott viszont gyakran nem szeretik a túlképzett embereket.
2018. júl. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:

Vidéken biztosan nehezebb a helyzet, de itt Pesten nagyon durva munkaerő hiány van. Alig lehet képzett embert fogni, csak átcsábítani lehet máshonnan.

Ez részben persze azért is van, mert ontja a felsőoktatás a senkinek sem kellő diplomásokat. Aki régésznek vagy irodalmárnak megy, az számol vele, hogy szűk a piac. Aki meg büfé szakra annak meg semmi. De aki szakmát tanul vagy felsőoktatásban klasszikus témát (gépész,orvos,közgazdász,IT,építész...) annak mindig lesz munkája.

2018. júl. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 csatrad ***** válasza:
17%

hahahahahaha annak idejen Magyarorszag 20 evvel le volt maradva, amit ott mondtak az "aktualis" volt. azota privatizacio, unio, eros internettel kilepett a te idovonaladbol.

anno angolul dumaltam ircn a vilaggal es szerencsere kepben voltam, hogy mi a szitu es bar vert hugyoztam, de mernoki fosulis szakra mentem.

most itt melohelyen mobilozok, es a fonok meg se mer nyikkani, mert egy rossz szo es mar delutan kezdhetek a masik helyen vlszeg tobbert, mint itt. szo szerint fejvadasz cegeknek tobb tizezret fizetnek csak azert, hogy egy interjura kapjanak velem. szoval jah melo van boven, inkabb azt ajanlom kezdj magan vallalkozasba es addig segelyen elj.

2018. júl. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!