Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mondják hogy Magyarorszá...

Miért mondják hogy Magyarországon munkaerőhiány van? Rohadtul nincs.

Figyelt kérdés
24 èves vagyok. Szobafestő szakmám van és érettségim. Értek felhasználó szinten a számítógépekhez. Hiába küldöm a cm m sok helyre alig hìvnak fel. Persze munkaerőhiány... igen a szar munkára. De egy értelmes munkára alig lehet bejutni. Épitkezésre lehet menni meg árut feltölteni. De egy adminisztràciós vagy egy logisztikai állásra többszáz jelentkező van. Akkor meg miért sìrnak hogy nincs ember ?
2018. febr. 19. 12:47
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
CV-m *
2018. febr. 19. 12:47
 2/19 anonim ***** válasza:
85%
Akik az adminisztrációs munkákra jelentkeznek, azonak építkezésekre kellene jelentkezni és meg lenne oldva.
2018. febr. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%

Ember van.

DOLGOZÓ nincs

2018. febr. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
Ez kozvetve a dzsentrifikacio es a tarsadalmi normak atalakulasanak a kovetkezmenye. A legtobb ember iszonyatosan lenezi a ketkezi munkat. Last nyugateuropat. A legtobb angol, francia inkabb munkanelkulin van (ami amugy kozel annyi, mint a minimal ber), mintsem hogy elmenjen - szamukra - alja munkat vegezni. Meg is csinaljak helyettuk a bevandorlok. Ugyanez van most itthon is, leszamitva hogy a munkanelkuli nem alternativaja a minimalbernek, de egesz egyszeruen ugy kell halaszni az embereket a minimalberes melokra, mint bolti elado, arufeltolto, stb. Szakmunkasbol en csak sejtem, hogy hiany van, mert amikor burkolot meg festo-mazolot kerestem tavaly nyaron, akkor 4 hetet kellett varnom ra, hogy legyen szabad emberuk. Elotte meg kb 3 helyrol kaptam azt az infot, hogy talan jovore. De egyebkent en tartom azt amit egy regebbi kerdeshez mar irtam, hogy megbizhato, iskolazott, "alkoholmentes" szakemberbol iszonyatosan keves van. Nagyjabol azt vettem eszre, hogy van ket veglet. Jozsi, aki napokat kesik, hanyagul dolgozik, cigizik bent a lakasban amig nem vagyok otthon, kisporolja az anyagot es tobbet szamlaz ki, illetve van a tulkepzett szakember, aki "dizajner-belsoepitesz" neven fut es szurrealisan magas arat ker el ugyanazert a hanyag munkaert, amit Jozsi megcsinal. Kozeput nincs. Vagy csak en kerestem rossz helyen. :)
2018. febr. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
45%
*Lasd nyugat-europat (bocs, kapkodtam)
2018. febr. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
68%

Nem munkaerőből van hiány, hanem normális fizetésből. Ha szó szerint szart kéne lapátolni heti 5-ször napi 8 órában, rendesen bejelentve, nettó 300-ért, egészen biztos lehet mindenki abban, hogy lenne, aki örömmel végezné. 'Sszameg, még én is mennék. A fos fizetést ajánló fos munkák terén van csak a munkaerőhiány, valamire való fizetést kínáló valamire való munkáknál meg pont az ellenkezője jelentkezik: lenne dolgozó, csak éppen protekcióra és kihalásra épül az ilyen helyeken a felvétel. Mármint izé, neeem, ez a jelenség csak önámító koholmány, hiszen ha Pesten nem így megy (de, igen, ott is így megy), akkor már nem is érdekes, hiszen a Magyarország-térképeket az ősidők óta hibásan adják ki és lefelejtik róla a többi 18 megyét, szóval azok nem is léteznek.


Szobafestőként amúgy nem célszerűbb lenne vállalkozóként tevékenykedni? Tudom, hogy NAV meg 24/7/365 munka meg akármi, én is ezek miatt vetettem el ezt az ötletemet, de ha okvetlenül a szakmádban akarsz elhelyezkedni, akkor szerintem ez az a terület, ahol végképp nincs más megoldás.

2018. febr. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
71%

Utolso: alapvetoen en is ezt mondom, hogy egesz egyszeruen ennyi penzert nem talalnak csak embert ezekre a munkakra, mint arufeltolto, bolti elado, stb.


Viszont azt hadd pontositsam amit a kihalasos alapon mukodo jo melokrol mondasz Budapesten, mert nekem abszolut nem ez a tapasztalatom. Csak a kozvetlen jo barataim kozott fel tudnek sorolni tobb, mint 10 embert, aki a Bosch-nal, MAV-nal, SDA-nal, KPMG-nel es mas multiknal dolgoznak abszolut teljes hatszel nelkul, kvazi utcarol beesve egy interjura es 250 feletti netto fizut kapnak. De ezek 20-as evek kozepen jaro megfeleloen kepzett fiatalok sracok/lanyok. Nem tudom az idosebb, kepzetlenebb korosztalynal mi a tendencia, de gyanitom, hogyha megfelelo kepzettseg mellett a korukbol adodo rutin is van (szakman belul persze!), akkor nem lenne esely a korombeliek szamara. Pedig van.

2018. febr. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
71%
Jó, oké, mérnökből és IT-sból valóban hiány van, pedig jó pénzt adnak érte. Csakhogy nem mindenki akar, képes vagy tud mérnökké vagy IT-ssé válni. És itt ki is fújt. Még az eü szektor az, ahol magasan kvalifikált népet keresnek, de megint ott tartunk, hogy rohadtul nincsenek arányban az ápolói és orvosi bérek a megkövetelt tanulmányi évekkel.
2018. febr. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
60%
Nem kotozkodni akarok, de az emlitett ismeroseim kozott egy darab villamosmernok van (ami legefedi az altalad emlitett mernokot), a tobbiek muszaki menedzserek, illetve gazdasagi vagy marketing vegzettseguek (az o vegzetteguknek nem tudom a pontos definiciojat).
2018. febr. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező - legjobb lenne ha tényleg szakmádban helyezkednél el, akár alkalmazottként, vígan megélnél.


Egy jó nagy dominóeffektusban vagyunk benne egyébként.


Boltos, árufeltöltő stb. persze nem dolgozik minimálbérért vagy annak feléért. Sokan inkább lelépnek külföldre, vagy visszajönnek, vagy nem.


Ez megy egyre fel, fel. Eljutunk oda, ami szuper, hogy a BKV is kiírja a sofőr fizukat, meg a gyorséttermek, meg az Aldi, Lidl, Penny, stb.

Viszont van még feljebb. Multiban a felelősségteljesebb körök is mennének felfelé bérben, ha már egy buszsofőr megkereshet 300 nettót (megérdemli bőven a sofőr is, de egy olyan is megérdemli a magas bért, aki több százezer eurót megspórol évente egy cégnek).

De a cégek meg húzzák a szájukat, "hát ez kicsit több mint a keret" stb. Hatalmas elváráslista mellé alacsony fizut adnának a legtöbb helyen itthon, de ez már egyre kevésbé reális dolog.


Olvastam nemrég hogy piacgazdaságban olyan nincs, hogy "hiány". Olyan van, hogy nem tudod megfizetni. Na ez van most.

2018. febr. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!