Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nyugat-Magyarországon, hogyhog...

Nyugat-Magyarországon, hogyhogy nem érte még el a bérszínvonal a budapestit sem a munkaerőhiány ellenére?

Figyelt kérdés

Az ország ezen részét érinti leginkább Ausztria szívó hatása, ebből adódóan a munkaerőhiány is komoly.


Ennek ellenére, a fizetések még mindig "vidékiesek", nem érik el a budapesti szintet sem,nemhogy az osztrákot, van 1-2 jól fizető cég , mint az Audi Győrben, de a többi kaka.



Itt a fiatalok számára két út van:

-Elmennek, egyetemre és műszaki vagy gazdasági diplomát szereznek, majd elhelyezkednek az autóiparban.

-Elmennek szakmunkásnak és egyből mennek ki Ausztriába.


Legalábbis a környezetemben ez a gyakori.



Például, ha az ország más részéről nem vándorolnának ide emberek, akkor Sopron környékén nem lenne sem pincér, sem szakács az éttermekben.

A legtöbb cégnél állandó a létszámhiány, ennek ellenére sem növekednek a fizetések.



A jól fizető cégekhez, mint az előbb említett Audi diplomásként baromi nehéz bekerülni, persze jó kapcsolatokkal könnyebb.



Én mérnökként végeztem, kezdőként nem jutottam be, pedig gyakornok is náluk voltak, ahogy még nagyon sokan.


2018. máj. 30. 20:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%
Ez a munkaerőhiány téma nekem gyanús. Szerint gagyi munkákra van munkaerőhiány nemhiszem, hogy ha meghírdetnek egy diplomát igénylő munkát jó munkakörülményekkel akkor ne lenne aki elvégezné. Nem várják a magyarokat tárt karokkal külföldön nem menekül el mindenki csettintésre az nem olyan egyszerű max kuli munkára.
2018. máj. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Mert a vállalkozó él egy bizonyos színvonalon, amiből nem fog leadni. Akkor inkább nem keres többet,de nem is kevesebbet. Ez a Magyar 35+ feletti KKV réteg nagyon beteg, tíz forintok ön is vitatkoznak, miközben a vállalkozás stagnál,de legalább van nagy ház és drága autó.
2018. máj. 31. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Jah,S ezt nem én mondtam,hanem külföldi vállalkozók a keletiekről.
2018. máj. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Sopronban például 0 ipae van, nincsenek SSC-k, nincsen egy komolyabb cég, ahol fiatal diplomások elhelyezkedhetnének. A helyzet az, hogy Nyugat-Dunántúlt néhány nagy multi húzza fel gazdaságilag, azon kívül nem igazán erős gazdaságilag.
2018. jún. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
Ez mindenhol így van. Angliában is Londonban meg esetleg Manchesterben vannak diploát igénylő állások a többi városban minimális néhány állami munka és kb ennyi. Ha az infrastruktúra nulla, nincs reptér stb stb nem fognak odaköltözni. Meg alapon nem költöznek egy 100ezer alatti városba mert általában nincs elég meglelő tudással rendelkező. Max mütyürkegyárat raknak oda amihez 6 általános kell. Ez nem egyedi dolog.
2018. jún. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
Németországban példaul nincs így. Testvérem például egy 10 ezres faluban dolgozik diplomás munkakörben egy hightech gyárban, de nem ez az egyetlen komoly munkáltató ugyanott, és a környéken is élénk gazdaság van.
2018. jún. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

"Max mütyürkegyárat raknak oda amihez 6 általános kell. "


Mellesleg ilyenek sem igazán akadnak, max. Győrben. Ausztriába lehet menni, illetve a határ innenső oldalán éttermekben, fodrászatokban dolgoznak, akik nem állami alkalmazottak.

2018. jún. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nincsen munkaerőhiány, amiből hiánya van a munkáltatóknak, hogy minimálbérért már nem 50 túlképzett jelentkezőből választhatnak, akik szó nélkül dolgoznak heti 20 órát extra fizetés nélkül!


Eddig 4 fejvadász cég keresett meg, hogy Győrben vegyészmérnök állásra keresnek embert, br. 181-220e-et ajánlottak, olyanból van hiány, aki ennyiért vállalná!

2018. jún. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ismerősöm veszprémi gyárban gépbeállítóként stabilan kapott nettó 250-et (3 műszakban persze), kicsi túlórával a 300 is megvolt + kafetéria. Most próbálkozik Pestre költözni, de nettó 300-nál jobbat nem ajánlanak sehol. Szóval nem mindenhol olyan nagyok a különbségek.
2018. jún. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Proli, ha úgy tetszik "robot" munkaerőből van hiány. Diplomát, képzettséget igénylő munkahely továbbra is ritkább és nagyobb is ezekre a felvételi elvárás.

+ a cégek továbbra is a "szarért-húgyért" dolgozó embereket keresik és várják, de ilyet már nem nagyon találnak, viszont a fizetéseket nem hajlandóak érdemben növelni.

Múltkor pont szembe jött velem egy újsághirdetés, ahol PIROSSAL kiemelve írták, hogy 180 ezer BRUTTÓ ALAPBÉR! Na mondom a minimálbért sem láttam még így reklámozva :D :D

2018. júl. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!