Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Csómó nőtt a helix piercingemr...

Csómó nőtt a helix piercingemre, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Még fél éve sincs hogy szurattam helix piercinget. Nagy csomó keletkezett a lyuknál. Lila és fekete színű lett de már kezd elmúlni a lilulás. A csomó még mindig nagy. Azt tanácsolta aki szúrta a piercingemet hogy szedjem ki, de én nem szeretném hogy beforrjon a lyuk. Kivegyem a piercinget vagy ne? A csomó mikor fog elmúlni? Úgy elmúlik majd egy idő után ha benne hagyom a piercinget és tetran kencsőccsel és betadinnal ápolom?

2018. júl. 17. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne vedd ki, elmúlik egy idő után, de ez hónapokig is tarthat. Ha fáj, megduzzad, akkor kell rá a tetran vagy más gyulladáscsökkentő, egyébként nem. Sajnos sok idő kell a szevezetnek, amíg megszokja. Állítólag a hidrogén peroxid és a teafa olaj segít levinni, de mindkettő nagyon szárítja a bőrt, ami szerintem csak nehezíti a gyógyulást.
2018. júl. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen a válaszodat,sokat segítettél.:D
2018. júl. 19. 15:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Állítólag... az Állítólag a Discovery-n ment egy jó ideig.

Ne szedd ki, hanem vegyél Octenisepttet és patikai hidrogén-peroxid oldatot. A krém, kenőcs, gél csak eltömíti a lyukat és hiába segít, ugyan annyit ront is.

A dudort napi 3x legalább 3 héten át ecseteld hidrogén-peroxid oldattal, az leszárítja. A bőrt is szárítja, ezért nem az egész fület kell ecsetelni, hanem csak a dudort. Azon kívül antibakteriális szer és egyszerre mellé nem kell semmi más. Ha a dudor elmúlt/leszáradt, akkor kezeld tovább octenisept folyadékkal vagy sprayvel fültisztító pálcika segítségével napi 2-3x addig, amíg teljesen rendbe nem jön. A porcos ékszere teljes gyógyulási ideje 2 évig is elhúzódhat. Ha esetleg enyhe fémallergiád lenne, akkor cseréld ki az ékszert titán ékszerre.

Ha 3 hét után sem apadna le, akkor ugorj be a házidokidhoz és kérj a sebészetre egy beutalót. Ott nyissz, levágják, majd ápolni kell, de az ékszer benne maradhat (a dokinál kell csak kivenni, hogy szépen le tudja vágni a vadhúst/keloidos kinövést).

2018. júl. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat :D
2018. júl. 19. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!