Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kontaktlencse fake szemüveggel?

Kontaktlencse fake szemüveggel?

Figyelt kérdés

Szóval, szemüveges vagyok, sajnos 2-es és 3-as dioptria, van egy állandó szemüvegem, illetve kontaktlencsét is használok, felváltva őket.


Viszont nem szeretnék keretet váltani a szemüvegemhez, mivel nem is olyan rég tettem meg, de ennek ellenére szeretnék több keretet, hogy változatos legyen. (Női baromság.)

Roncsolhatnák a szememet a "hamisított", dioptria nélküli szemüvegek, amiket kontaktlencsével hordanék?


Valószínűleg ez életem legidiótább kérdése, de kíváncsi vagyok, ti mit gondoltok, hogy jó ötlet-e. (Az most tök mindegy, hogy elég hülyeség így leírva is XD)



2018. aug. 2. 19:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha jól értem szeretnél szmüveget hordani, de több keretet szeretnél az alkalomhoz illően.

Szerintem kizárt hogy a fake szemüveg rontsa a látásod, de én a több szemüveg kérdést másként oldottam meg:

Van 1 db szemüvegem, amit rendesen beméretve optikusnál csináltattam, ez volt kb. 40000 Ft akcióban. (nincs szemferdülésem, csak rövidlátásom)

Ezután online rendeltem rendes szemüvegből 2-t kínából (én Aliexpressről rendeltem, de lehet máshonnan is lehet)

Ami keret nekem bejött az mindennel együtt 5000 Ft/db volt (lencse, szállítás, UV védelem, stb.)

Kb. 1 hónap alatt leszállította a posta, és mindkettőt rendesen legyártottak a dioptriámra és szemtávolságomra, de az egyik keretnem tetszik, ezért az most már kb. fél éve a fiókomban van. A másikat viszont fél éve hordom, mert ez jobb mint amit itt csináltattam. És így kontaktlencsét se kell vennem. (utálom, soha nem vennék).

Szóval nagyon körültekintően lehet Kínából rendelni, és sokkal olcsóbb.

2018. aug. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos választ! :D
2018. aug. 4. 02:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!