Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » B kategóriás jogsimba az van...

B kategóriás jogsimba az van bejegyezve hogy csak szemüveggel vezethetek (01. 01). Lehet kérni valami papírt az orvostól hogy vezethessek kontaktlencsével is?

Figyelt kérdés
Kontaktlencsét hordok mert anyira rossz a szemem hogy szemüvegben a periférius látásom egyenlő a 0val ami azért nem árt ha van, és elég kényelmetlen lenne mimden alkalommal szenvedni a lencsékkel ahányszor volán mögé ülök.

2015. márc. 15. 19:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem is az van, mégis lencsét használok :D nekem azt mondták, hogy az arra vonatkozik, hogy legyen nálad szemüveg, ha kiesni a lencse és elhagynád. :D
2015. márc. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Arra a rendőr azt mondaná neked hogy 30000 :D a 01.01es korlátozás azt jelenti hogy csak szemüveggel vezethetsz és még pótszemüveget is köteles vagy magaddal cipelni :D
2015. márc. 15. 19:45
 3/12 anonim ***** válasza:
Pff, kinek van még 30-40 ezre egy pótszemüvegre.
2015. márc. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Majd állambácsi megmondja...na légyszi a kérdésre se felejtsetek el válaszolni...:D
2015. márc. 15. 20:23
 5/12 anonim ***** válasza:

az csak szemüvegre vonatkozik. anélkül bünti.

A kontaktlencsére van külön kód, akkor kellett volna kérni a dokitól amikor csináltattad/hosszabbítottad a jogsit.


Biztos, hogy bele lehet írni utólag, de akkor újra dokihoz az is pénz, és gondolom kapsz új jogsit szintén plusz zsetonért.


A pórszemüveg hülyeség, nincs ilyen szabály.

2015. márc. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
*pót
2015. márc. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez milyen hülyeség már. Én amikor csináltattam orvosit tervben se volt a lencse, a doki se kérdezte, hogy van e kontaktlencsém. Aztán lett utána 5 évre.
2015. márc. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Közben megnéztem, ha a jogsidban az utolsü oszlopokban szerepel a 110-es kód, akkor kell a pótszemüveg (ilyen szinte senkinek nincs)


és most tudatosult bennem, hogy nekem még a 01.01 -es kódot is lehagyták, pedig a doki ráírta az alkalmasságimra, hogy csak szemüvegben vezethetek.



01. 01. szemüveg

01. 02. kontaktlencse/kontaktlencsék

2015. márc. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
bocs, a pótszemüvegről itt nem volt szó, csak másik topicban volt róla szó.
2015. márc. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
most nézem, hogy de volt róla szó :D kész, elmentem aludni inkább! :D
2015. márc. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!