Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Közúti ellenőrzés során, ha a...

Közúti ellenőrzés során, ha a jogosítványban az van bejegyezve korlátozásként, hogy szemüveggel, vagy kontaktlencsével vezethet, hogy ellenőrzi a rendőr, hogy valóban visel-e kontaktlencsét az illető? (nem minden kontaktlencse látható a szemen)

Figyelt kérdés
2014. márc. 27. 10:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
Dehogy ellenőrzi.
2014. márc. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
7%

Megkéri hogy vedd ki.

És igenis ellenőrzi, mivel ha nem tartod be a jogosítványon lévő korlátozásokat akkor engedély nélkül vezetsz.

2014. márc. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
előző: látszik hogy neked nincs kontaktlencséd, azt nem lehet csak úgy ki be pakolgatni ez nem egy szemüveg amit ha gondolsz kiveszed, ha nem vagy elég gyakorlott és nincs előtted tükör lehet hogy belenyúlsz a szemedbe utánna meg mehetsz a kórházba a megsértetted a szaruhártyád, ha meg kivetted akkor a lemosófolyadékkal le kell önteni hogy elég nedves legyen ahoz hogy rendesen visszasimuljön a szemedre és tiszta mert ha a levegőből vagy bárhonnan rámegy egy kis szennyeződés te lehet nem látod hogy rajta van a szemedet baromira fogja irritálni... szval nem vetetheti ki veled, max ha szemétkedni akar akkor bevisz és a kapitányságon lévő "nővérke" megnézni hogy tényleg van e lencse a szemedben, de kétlem hogy valaha ezzel baszogattak valakit max ha balesetet okozott miatta...
2014. márc. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%

Van kontaktlencsém, és az autóban van tükör.


A rendőr viszont nem mérlegelhet.

2014. márc. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

Úgy emlékszem nekem amikor ezt bejegyezték a jogsimba azt mondta az orvos, hogy a rendőr kérheti, hogy vedd ki, az ehhez megfelelő körülményeket neked kell biztosítani.

De a saját érdekemben is a hétköznapokban mindig van nálam egy lencsetároló színültig töltve folyadékkal (pár naponta ki is cserélem), meg kézfertőtlenítő, hogy ne dzsuvás kézzel kelljen a szemembe nyúlkálni.

Nagyon kevésszer volt rá szükség, de amikor kellett, akkor nagyon örültem, hogy volt nálam :)

2014. márc. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%
Elméletileg külön jegyzik be a kontaklencsét és a szemüveget. Régen legalább is volt ilyen, most már lehet egy és ugyanaz a a bejegyzésük.
2014. márc. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

3 kód van erre:

Szemüvegben vezethet.

Kontaktlencsével vezethet.

Szemüvegben vagy kontaktlencsével vezethet.


Anno az utolsót írattam be az orvossal, mert bár 90%-ban kontaktlencsét viselek, ha valamiért mégis szemüvegre kényszerülök, akkor sincs gond.

2014. márc. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ismerőseim is más és más véleményen vannak, a neten nem találtunk rá jogszabályt.

Igen, 3 kód van:

01. 01. szemüveg

01. 02. kontaktlencse/kontaktlencsék

01. 06. szemüveg vagy kontaktlencse

2014. márc. 27. 16:05
 9/11 VarMa ***** válasza:
79%

leirnam amit en tapasztaltam ez ugyben:

nekem belevolt jegyezve a jogsimba hogy szemuveggel vezethet.

Megmutottek a szemem es ezutan mar abszolut nem volt szuksegem szemuvegre.

Viszont a jogsival nem foglalkoztam mert 1 evre ra jart le, ugyvoltam vele majd akkor kivetettem belole ezt a korlatozast.

Abban az evben kb 5-szor allitottak meg kozuti ellenorzesre es soha egyik rendor sem kerdezte meg hogy miert nincs rajtam szemuveg.

Megnezte hogy ervenyes-e illetve a forgalmit nezte meg...

2014. márc. 28. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Akkor szerencséd volt.

Leírom az esetet, ami miatt felmerült a kérdés:

Ismerősöm megállította a rendőr (egyszerű közúti ellenőrzés)

Neki 01.01. (szemüveg) korlátozás van bejegyezve a jogsijába. Nem volt rajta szemüveg (majd átíratja a következő orvosi újításkor)

10.000.- forintra büntették.

2014. márc. 28. 07:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!