Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire felgyorsult...

Tényleg ennyire felgyorsult az idő/a világ?

Figyelt kérdés

Annak idején mikor még gyerek voltam emlékszem, hogy 1 év olyan lassan telt el, „éveket” vártunk a karácsonyra és egy végtelenségnek tűnt a nyári szünet. Most meg hipp hopp így 20 felett egy pillanatra elszáll 1 év. Felkelek, és már azt veszem észre, hogy basszus már este van.

Más is tapasztalt már ehhez hasonlót? Hogyan tudnám lassítani az időt? Van erre valami megoldás, praktika akármi.



2018. aug. 9. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért gyorsul mert egy csomó élmény van az életedben, feladatok, stb. Mindig van mit csinálni.


Anno 10 évesként mi dolgod volt? Elmész a suliba.. tanulsz egy kicsit és ennyi.


Most pedig dolgozni kell, barátnő, bulik, barátok, rengeteg dolog van. Ezek pedig elterelik az ember figyelmét és nincs idő unatkozni.



Lassítani? Zárkózz be egy bunkerbe, minden modern technika nélkül vagy kezdj el egy életet egy farmon.

Garantáltan hosszúnak fogod érezni az éveket. :)

2018. aug. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Például tegnap elkerékpároztam a határtól Bécsig és vissza, plusz jókat tekertem kint a nemzeti park földútjain is. Hát ez a tartalmas nap már nem tűnt rövidnek. Hogy miért? Hát mert eltért a megszokott hétköznapi biorobot üzemmódtól. Hogy tűnne az a nap vagy hét hosszúnak ami csupa rutin tevékenységből áll? Még a munkahelyek is olyanok lettek. A mai kor embere szereti is az olyan munkahelyeket ami biorobotkodás. És kerüli például azt hogy a nulláról felfuttasson egy méhész vállalkozást, ami akár munkahelyeket is teremthetne. Pedig a csupa váratlan eseményekből álló élet hosszabbnak tűnik mint a kényelmes rutin tevékenység. Egy bolti pénztárban lecsippantani a termékeket az eladónak, ez a vonzó munka a mai kor embere számára. Hogy gép legyen. Aztán meglepődik hogy le is telt a 40 év szolgálati ideje amit csak tegnap kezdett el. Tehát egy napnak tűnt.
2018. aug. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
30 felett meg gyorsabb lesz
2018. aug. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem az idő gyorsul, mi lassulunk...
2018. aug. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
hát igen én is ezt érzem :D de az idő érzékelését befolyásolja az agyunk minnél több információt kap az agy annál lassabban érzékeli az időt (az orák percek) mig ha keveset kap gyorsabbnak érzékeli (a percek orák) én ezt tapasztalatbol vettem észre :D pl ha unatkozok a percek nagyon hosszuak de ha jol érzem magam vagy elfoglalom magam az orák hamar elmennek :D
2018. aug. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!