Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Létezik az Ozaki 8 próbatétel?

Létezik az Ozaki 8 próbatétel?

Figyelt kérdés
Eddig csak a Holtpont című filmet láttam, keresgéltem neten, de nem tudtam meg sok mindent. Annyit tudok, hogy ezzel a "küldetéssel" tisztelegnek a Föld előtt, vagy valami ilyesmi. Valóban létezik, vagy csak kitalálták a film kedvéért? Ha létezik mik a próbatételek?

2018. aug. 12. 09:31
 1/1 Vikunyawontcrash válasza:
100%

Kicsit régi a kérdés, de csak most láttam, úgyhogy megpróbálok rá írni valamit:).

Nos, technikailag azt lehet mondani, igen, az Ozaki 8 létezik, gyakorlatilag a film megteremtette. A próbatételek mindegyike kivitelezhető, és van is pár extrém atléta, akiknek menne néhány, én példának Travis Pastrana-t hoznám, de Dean Potter is szóba jöhet, ő a bázisugrás messiása, azonban az egyik ugrásába belehalt.

A próbák az alábbiak:

1. Áramló erő - kajakrafting

2. Az égbolt születése - hegyi bázisugrás

3. Ébredő föld - Levegő-föld bázisugrás barlangba

4. A víz élete - szörfözés legalább 10 méteres hullámokon

5. A szél élete - szárnyasruha-ugrás

6. A jég élete - snowboard freeride

7. A 6 élet mestere - szabadmászás sziklán

8. A végső bizalom próbája - bázisugrás vízbe


A próbák azonban életveszélyesek,a legtöbb extrém sportoló évekig gyakorolja az adott sportot, és szinte lehetetlen mindegyikben "elég" jónak lenni. Én kb. 8 éve downhillezek, mellette próbálkozok sziklamászással, de soha nem mernék biztosítás nélkül mászni. A következő amit ki akarok próbálni, az a surf, de azt itthon elég nehéz... szóval ha már érzed a Föld erejét, akkor azt tanácsolom: Be humble... légy alázatos, és vágj bele, de ne feledd, a Föld emlékeztetni fog, milyen pici vagy, ha túlfeszíted a határaidat! Én éreztem már párszor:)

2019. júl. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!