Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudom hülye kérdés de kényszer...

Tudom hülye kérdés de kényszerbeteg, pánikbeteg és hipochonder vagyok ez a mondat mit jelent?

Figyelt kérdés

Először is van egy olyan bajom hogy például ha hozzáérek egy asztalhoz akkor valamiért mégegyszer hozzá kell érnem. Ha eszek és már nem vagyok éhes egyeltalán nem essik jól a kaja akkor is bele harapok mégegyszer. Egyszer bemeséltem magamnak hogy meleg vagyok (természetesen nem vagyok az) egyszer bemeséltem magamnak hogy meghal valakim akit ismerek (nagyon nagyon szerencsére nem halt meg senki) de ezt ugy beszéltem be hogy mondjuk hozzá kellet érnem az asztalhoz vagy végig kellet néznem egy filmet mert ha nem akkor éreztem hogy meghal valakim (mint ahogy mondtam nem halt meg senki) és a másik bebeszélésem de ezzel megöritem saját magam. Nem tudom hogy mit jelent ez a mondat:


In loving memory


De hogyha ezt kimondom ugy hogy a végére oda irom azt hogy szomszéd és egybe olvasom akkor félek hogy meghal a szomszéd mert ez a szöveg a sirköveken szokott lenni. És akkor nem fog meghallni ha megnézek egy bizonyos képet facebookon ami nagyon fárasztó egésznap azta képet keresni. A másik találtam egy posztott amihez az volt irva hogy ha nem válaszolsz akkor éjszaka meghal az anyukád. Csak aza baj hogy levolt tiltva a kommentálás. Szóval nem lehet kommentelni. Es ma bemeséltem hogyha nem nézem meg akkor meghal valaki ezért ma éjszaka egész végig izgulok:/ lehet nagyon hülyeség amiket irok és röhögtök de ilyen eza betegség...

14/F a mondattól nem hal meg senki? És mit csináljak ezzel a betegséggel? Pszichologushoz nem akarok menni



2018. aug. 18. 09:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

és mit szólsz, ha ajánlok valami olvasnivalót, ami segíthet elhagyni ezt a sok barom tévképzetet, amit dédelgetsz magadban? Vedd meg, vagy könyvtárból vedd ki és olvasd!

Marcus Aurelius Elmélkedések

[link]

2018. aug. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Aha ok. Inkább térjünk vissza arra a mondatra mert aza mondat még mindig idegesitt
2018. aug. 18. 09:26
 3/18 anonim ***** válasza:

hát te nagyon durván unatkozhatsz. Még is mit jelentene nem tudod beirni a googleba és elolvasni a találatokat. "Szerető emlékezettel"

Bár nekem lenne ilyen képességem, hogy valakire gonolok és meghal ha nem fogom meg az sztalt 2x xDDD

2018. aug. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Tévképzeted van - In loving memory én. tadam. Nem haltam meg.

Kevesebb netet, több olvasást! Marcus Aurelius mellett Epiktétoszt is olvass - ezek fent vannak, de neked jobb lenne KÖNYVBEN olvasni- jobban hatna és nem kalandoznál el össze-vissza az internetes szemétdombon.


*

"Az embert nem a dolgok nyugtalanítják, hanem a dolgokról alkotott képzetei.

Így példának okáért a halál nem félelmetes, mert ha így lenne, Szókratész számára is félelmetes lett volna. A halálról alkotott képzet a félelmetes, és ez az ijesztő.


Ha az ember akadályokba ütközik, ha nyugtalan, ha szomorú, sohase keresse az okot másban, hanem mindig önmagában, más szóval, saját képzeteiben."


"Jegyezd meg jól: nem a rágalmazó, nem az ütlegelő bánt meg, hanem a felőlük alkotott képzeted. Ezért, ha valaki megbánt, emlékezz arra, hogy megkeresd azt a képzetedet, amely téged bánt. Igyekezz arra, hogy képzeteid ne ragadjanak el. Ha időd és nyugalmad van ahhoz, hogy ezekkel szemben fölényben légy, könnyebben fogsz önuralomra szert tenni."

Epiktétosz

2018. aug. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
De kérlek a kérdéseimre válaszoljatok és akkor megy a zöld pacsi
2018. aug. 18. 10:47
 6/18 anonim ***** válasza:

két kérdést látok (arra válaszoltam, csak lehet, hogy kissé bonyolultan)

" a nem hal meg senki?" - NEM NEM NEM


"És mit csináljak ezzel a betegséggel? " - tévképzeteket hurcolsz, megkeseríted vele az életed. Tanulj, olvass és magad is rá fogsz erre jönni.


Ne félj ennyire a haláltól. Tudjuk, egyszer meghalunk mindannyian, de ha állandóan ezzel foglalkozunk és rettegünk, elszalasztjuk az életet a halál miatt. Jelenlétben, figyelve a jelenségekre, a jelenben kell élni.

2018. aug. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
De én nem attól félek hogy én meghalok hanem az ismerösőm de akkor attól a szövegtől nem hal meg senki? Utána néznél kérlek? És ha nem hal meg senki töle akkor mi aza szöveg?
2018. aug. 18. 11:27
 8/18 anonim ***** válasza:
A haláltól félsz betegesen, azért van ez az egész. A szövegtől nem hal meg senki - ez babona, TÉVESESZME, TÉVKÉPZET. Engedd el. "mi az a szöveg?" - a neten gigantikus szeméthegyek vannak az ócska otromba fenyegetésekkel tele, horrorral, ijesztgetéssel. Jó lenne ha egyáltalán nem interneteznél, hanem olvasnál, rajzolnál, írnál, zenélnél - vagyis aktív tevékenységet végeznél és nem a mások netre fellökött hülyeségein rágódnál. Ez sok energiát visz el tőled. Mi szeretnél lenni? Mi érdekel? Vannak barátaid?
2018. aug. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
De aza szöveg. Sirkövekre szokták irni állitolag azt jelenti hogy szeretettel megemlékezésére vagy valami ilyesmit jelent. Ezért félek
2018. aug. 18. 11:39
 10/18 anonim ***** válasza:

a szüleiddel nem tudod megbeszélni? lehet, hogy kellene egy lelki segítő...

A szöveget kipróbáltam, nem döglöttem meg. Hagyd már a francba. Mit tudsz a babonáról? érted a szót? Mi szeretnél lenni?

2018. aug. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!