Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrén, OCD (kényszergondol...

Skizofrén, OCD (kényszergondolatok) vagy csak hipochonder vagyok?

Figyelt kérdés

Kezdem az elején..ez elejétől kezdve szorongok.Eleinte a a kezem miatt mert elég csúnya seb lett rajta,így visszagondolva nyilván nevetséges voltam de akkor nagyon nehéz volt megélni hogy lehet hogy elveszítem.Aztán jött az hogy állandóan szomjas voltam.Ekkor meg a cukorbetegségre gyanakodtam mert hajlamos vagyok rá.(Az a baj hogy mindig a legrosszabra gondolok)Kialakult az ördögi kör.Jött a gyomoridegesség.Január közepe óta nem volt csak talán 2-3 olyan éjszaka amire azt mondnanám hogy jól aludtam.Aztán jött a rossz közérzet...rögtön bepánikoltam hogy jézusom depressziós vagyok..Aztán egyik éjjel 2kor arra ébredtem hogy tiszta víz vagyok.Még kb 6x volt ilyen azóta.Szombat óta egész jól voltam.. Most éjjel viszont kb 1 órát aludtam (jóindulattal 4-5-ig kb.) Próbáltam aludni de nem tudtam,mert megtudtam hogy az egyik ismerősöm skizofrén éshát elkezdtem bemagyarázni magamnak hogy én is az vagyok.Mikozben teljesen nyilvánvaló hogy nem igaz nem halucinálok,nem hiszem azt hogy megfigyelnek. De már éjjel a kutya ugatásra is azthittem hogy képzelem,pedig nem.Ilyenkor szerintem produkálom a tüneteket mert ha a fejembe veszek valamit akkor beleásom magam a témába interneten keresgélek utánna..és bebeszélem hogy akkor én az vagyok.Viszont ami szerintem igaz is: lehet hogy OCD-s vagyok? még ez elött évekkel ez elött is..ha hallotam egy hangot pl.hogy valami leesik akkor addig nem hagyott nyugodni ez a dolog amig meg kellet néznem hogy valóban csak a lavor esett le.Meg azért mentem vissza leellenőrizni hogy rendesen be van e csukva a hütő mert azt mondtam magamnak hogy akkor valami rossz fog történni ha nem teszem meg,vagy éppen valami jó.Igyhát 1-2x mindig visszamentem a hütőhöz,csaphoz,ajtóhoz hogy valóban el/bezártam e.

Hipochonderség alapbaj de mindig ott van a mivan ha..

Nincsenek öngyilkos gondolataim,se olyanok hogy másokat bántok,nem hallok hangokat,nem látok dolgokat amik nincsenek ott,nem vagyok agresszív se.Csak félek hogy miez miért rágódom rajta...szeretnék végre egyszer egy jót aludni..mint régen.. :(


Bocsi a regényért,légyszi ha valaki nem jártas a témában csak tippel akkor ne ijesszetek meg.

Köszönöm mindenki válaszát!!

18/f



2015. márc. 30. 14:53
 1/10 A kérdező kommentje:
Jah ésmég :) tudom hogy a skizoknak nincs betegségtudatuk de asszem valahol azt irták hogy enyhébb formában lehet hogy tudják hogy ez nem normális,szorongok szorít a mellkhasom,nem akarok,semmittevő lenni aki le van százalékolva...vannak terveim..Jah és pl szabályokat állítok fel magamnak pl most azt hogy 6 óráig nem nézhetem meg a válaszokat a kérdésre meg ilyenek...(OCD??)
2015. márc. 30. 14:57
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez semmiképp sem skizofrénia. Igen lehetséges, hogy OCD menj el egy pszichiáterhez. Annak függvényében, hogy hipochonder vagy maximum beképzeled, hogy akár skizofrén is lehetsz, de nem vagy az, ez szinte biztos a tüneteket olvasva.
2015. márc. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Leírtak alapjän "csak" hipochonder vagy. Menj el orvoshoz, rendbe fogsz jönni, de egyedül nem fog menni. ( ën is hipochonder vagyok, mär gyógyulok...)
2015. márc. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!! nagy megkönnyebbülés
2015. márc. 30. 15:18
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem is csak hipochonder vagy,de keményen!Ne aggódj öregem,jó lesz minden,s próbálj lazulni,nem kell bepánikolni,meg szorongani...mert ez mind csak az elméd szüleménye!
2015. márc. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

ha skizofrén vagy elmebeteg lennél nagy valószínűséggel nem gondolkodnál azon, hogy skizo vagy-e vagy őrült... ők (többnyire) teljesen elvesztik a józan eszüket, meg se fordul a fejükben,hogy amit hallanak vagy látnak vagy beképzelnek az nem valós. tehát jó eséllyel mondhatjuk,hogy ha valaki gondolkodik azon h skizofrén,akkor elég kicsi az esély,hogy tényleg az.


nyugi van, "semmi" bajod, csak hipochonder vagy.

azt tudom ajánlani ettől függetlenül,hogy menj el vizsgáltasd ki magad. vérvétel, ultrahangok stb. ezek meg fogják mutatni,hogy nincs semmi szervi bajod, és szerintem már attól is meg fogsz nyugodni,hogy látod fizikálisan minden oké, tehát az agyad is lehet kicsit lenyugszik, kevesebbet parázol dolgokra rá.


mentálisan meg csak össze kell szedned magad, és elhinni,hogy semmi bajod nincs, csak éppen lehet nehéz időszakon vagy túl vagy mész keresztül. jobban leszel ,erősebb leszel, elfognak múlnia a félelmeid. ha jönnek a hülye gondolatok,paranoiák, foglald el magad és attól még ,hogy valakinek a közeledben ilyen olyan baja van, nem jelenti az,hogy neked is az lesz.


chill out bro! take it easy

2015. márc. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

Mindenki valamennyire "őrült". Te viszont hozzám hasonlóan hipochonder vagy, mégpedig a szorongó fajtából. Rém kellemetlen, de lehet javulni, nekem sokat sikerült. Rá kell jönni, hogy a hipochondria minek a következménye: alacsony önértékelés? Türelmetlenség? (Korai) haláltól való félelem? Félelem a veszteségtől?


Ne azzal törődj, hogy milyen betegséged lehet (éppen most), hanem azzal, hogy kezeld magát a hipochondriát! Kordában lehet tartani. Egyrészt ahogy idősödsz, egyre több mindent élsz meg, ezért csökkenni fog a szorongás (hiszen egyre kevesebb van hátra, egyre kevesebbet veszíthetsz, egyre kevesebb dologról maradhatsz le), másrészt rájössz, hogy a legtöbb vaklármának nincs valódi alapja, bármennyire ijesztő és valóságosnak tűnő is. Nem vagyunk egyformák, bizonyos keretek közt akinél valami normálisnak számít, másnál már kóros lehet, stb. Meg fogod tapasztalni a saját tested határait és jelzéseit, és ne félj attól, hogy változik, mert bizonyos keretek között ez természetes. Életed végére minden egyes sejted többször lecserélődik.


Ez hosszú folyamat lesz, ne várj hirtelen javulást, illetve ha lesz is ilyen, az alapprobléma fennállása esetén régi ismerősként vissza-vissza fog térni.


De van pozitív hozadéka is legalább: némileg tájékozottabb leszel egészségügyi téren, mint az átlag.

2015. ápr. 1. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
OCD nagy valoszínűleg.
2019. nov. 21. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kivizsgálták mit mondtak?
2019. nov. 21. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jobban vagy már?
2019. nov. 21. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!