Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy kezdhetnék bele egy...

Barbyyyyyyy kérdése:

Hogy kezdhetnék bele egy énekesi karrierbe? Megéri azt csinálni ami az álmom?

Figyelt kérdés

Már nagyon régóta éneklek, mindig is arról álmodtam, hogy makd egyszer nagy énekes leszek most, hogy nagyobb lettem még mindig kitartok emelett az álom melett, hamarosan kezdek gitározni,mert úgy gondolom az mindig jól jön egy ének tudás mellé.

Volt már sok fellépésem, és amikor ott álltam annyi ember előtt minden félelem eltűnt, és csak arra koncentráltam, hogy úgy adjam nekik át azt a számot, hogy megmutassam, mennyi érzésem is van abban a bizonyos számban.

Ha rossz kedvem van vagy csak ki akarok írni valamit magamból, mindig dalszövegeket írok. Csak nem tudom, hogy hogy is kezdhetnék hozzá.

Ami még fontos, ha elvégeztem mindent itt akkor szeretném Amerikába folytatni az álmom. Vagy akár ott elkezdeni.


2018. aug. 29. 17:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Tölts fel YouTubera, fb ra, instagramra a videóidat
2018. aug. 30. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Figyelj, énekes szeretnék lenni én is...kb. 5 éves korom óta.

Nagyon korán elkezdtem hangszereken játszani, komolyan vettem a szolfézst is, és már akkor “komponáltam”, amikor még nem is tudtam lekottázni a műveimet.

Természetesen ez a folyamat még mindig nem állt meg. Konzit végeztem, és most a klasszikus műfajok után szeretnék valami teljesen új, populárisnak nem nevezhető, de ugyanakkor mégis fantáziadús és újszerű stílusban alkotni. Az évek során embertelen mennyiségű koncerten léptem fel, és bizony az énektanárom olykor képes úgy bánni velünk, mint egy bányalóval, és kő keményen hozzánkvágja, hogy ez a teljesítmény most hány százalék volt...és örüljön az ember, ha azt mondja, hogy 60, vagy 70. 😅


Hatalmas előny, ha már ennyire korán van zenei képzettséged. Persze ez nem azt jelenti, hogy már mutálásod előtt szétcs€szték a hangodat, mert az a lehető legrosszabb, akármennyien nevezik ezt “tehetséggondozásnak”.Hanem az, hogy tudsz kottát olvasni, egyszerű darabokat elpötyögsz a zongorán.

Nyilván amcsi celebecske soha nem leszel. Egyrészt oda kb. születni kell, másrészt már annyi van belőlük, hogy a kutyának sem kell több. Aki igazán tehetséges, az innen Európából is képes szép karriert befutni, és a tengerentúlról is szerezhet egy stabil követőtábort, ahogy pl. Inna, Alexander Rybak, és még sokan mások.

Fontos, hogy elsősorban ÉNEKTANÁRT keress, aki ért is a szakmájához, mert sajnos sok a “kamupróféta”, akik semmi mást nem tesznek, mint idő nap előtt kiherélik a hangodat, utána pedig már csak a foniátertől várhatod a csodát. Nem elég egy szép hangocska. Értelemszerűen a helyes éneklési/légzési technika elsajátítása a legfontosabb.

Mivel klasszikus szakon képeztek, így tudom, hogy ez évek kérdése. Nyilván nálunk volt egy magas szint, egy bizonyos hangi ideál elérése.


A lényeg, hogy ne tervezz görcsösen előre. Ha tényleg akkora istenadta tehetség vagy, akkor 1-2-5-10 éven belül pontosan ott leszel, ahol lenned kell.

2018. aug. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!