Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Pár nap múlva végzek raktáros/...

Pár nap múlva végzek raktáros/targoncás OKJ-s tanfolyamon és a hatvani Bosch-ba mennék dolgozni, mint targoncás. Ezért érdekelne minden, amit a hatvaniról tudtok! Munkahelyi körülmények, fizetés, stb?

Figyelt kérdés
Bővebben: Szeptember 4-én vizsgázom raktárosból és fejezem be a 3 hónapos tanfolyamot. Célomnak jelenleg a hatvani Bosch-t tűztem ki. Tudok egyet s mást róla, habár azért meghallgatnék még tanácsokat/véleményeket, de inkább aki ott dolgozik/dolgozott, annak a tapasztalata érdekelne. A tanfolyam kezdetekor azt mondták, hogy a hatvani Bosch-ban a targoncás jól keres, ez egyfajta ajánlás volt szerintem. Pár hónappal ezelőtt volt egy szórólap, amin a hatvani Bosch-ba kerestek operátorokat nettó 180-200E forintos bérért. A tanfolyamon azt mondták, hogy ott a targoncás 220-240E forintot megtud keresni nettóban úgy, hogy nem szakad meg a munkától. Ebből azt szűrtem le (mármint a szórólapból), hogy ez a fizetés tényleg reális lehet. Igazából ilyen téren makacs vagyok, tehát engem nem fog befolyásolni a válasz, legyen az negatív,de szívesen meghallgatom az észrevételeket. Tudom jól, hogy még csak pályakezdő leszek, meg minden és aki már ott dolgozik sok ideje, tapasztalt, stb. az keres ilyen kategóriában szerintem, de én csak azt mondtam el, amit én gondolok jelenleg. (Azért kérdezek meg ilyesmit, mert szeretnék biztosra menni.) Gondolom majd (ha egyáltalán) jön olyan válasz, hogy ez nem is így van vagy ha ezt már tudod, akkor minek kérdezed meg, stb. Kíváncsiság. Valaki sokallja ezt a fizetést? Én az operátorihoz viszonyítottam és mivel ez szakma, ebből adódóan gondoltam, hogy ez tényleg reális lehet, na de mindegy. Várom a válaszokat és kérlek titeket ne pár szóval, hanem regénnyel válaszoljatok. Amúgy 19/F.

#pályakezdő #Hatvan #Bosch #targonca #targoncavezető #raktáros targoncás #fizetés a bosch-ban #bosch tapasztalatok #bosch vélemények
2018. szept. 1. 20:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Nincs mit! Örülök ha segíthetek. Én egyedül mentem át ezeken, aztán tudom mi az, ha nem segít senki és csak magadra számíthatsz. Fú most nem akarok hazudni, de lehet, hogy 4 nap 3 helyett, nemtudom pontosan. Most vagy 3 vagy 4. 1 nap nem oszt, nem szoroz! :D Igen az Adecco ilyen és állítólag az a legjobb, de én nem ott voltam. Van még ProHuman,és Humán Centrum. Úgy tudsz jelentkezni, hogy interneten rákeresel hogy "hatvan bosch munka". Szétnézel és kiválasztod ami neked megfelelő. Én most csak tök random találtam ezt:


[link]


Szerintem ide küldheted is az önéletrajzod, ha kész a vizsgád! :D De szét kell nézni természetesen, hogy hátha találsz jobbat, esetleg más külsős cégen keresztül szeretnél oda menni. Nos utána felfognak hívni, be kell menned személyesen és lesz egy teszt írás. Ha az patent (nagyon egyszerű számolós, kézügyességi feladatok...) és az interjún is megfelelsz, akkor orvosi, majd szerződéskötés, utána azok amiket említettem, de úgyis elmondanak mindent! :) Persze nem rögtön lesz orvosi és szerződéskötés, hanem egy másik időpontban amit megadnak. Azt hiszem elmondtam mindent. Ha valami nem tiszta még mindig, akkor kérdez! :) Hú tök nosztalgikus most ez nekem! :D Eszembe jutott, hogy milyen jól indult és mennyire örültem, hogy oda bekerültem, aztán mi lett...:/

2018. szept. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Köszi az információkat!

Sikeresen befejeztem a tanfolyamot. A targoncás is és a raktáros is 4-es (jó) lett, ennek nagyon örülök és megkaptam mellé a jogosítványt is. :D


Ha esetleg kéne információ, hogy a targoncás vizsga, illetve a raktáros (ha érdekel) miből állt, akkor eltudom neked mesélni. Amúgy a kettő között volt 2 hónap eltérés.

2018. szept. 4. 13:15
 13/21 anonim ***** válasza:
Nincs mit! Na gratulálok! Aztán csak óvatosan a targoncával Klaus! :D Nekem ez csak ilyen gyors targoncás tanfolyam lesz. Abból majd kéne némi infó! :D Mit kellett csinálnod? Nehéz volt? Tételek voltak? Volt több fajta targonca is?
2018. szept. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Köszi!

Próbálom akkor szép sorjában mondani a dolgokat.

De gondolom, te csakis a vizsgára céloztál.Javíts ki ha tévedek.Szóval...


Először is: Nem volt nehéz. Vizsga napján az első dolog az elmélet volt. Összesen volt 44 tétel (ha jól emlékszem), de ez olyan volt, hogy A meg B tételek. Tehát 22 A és 22 B tétel volt összesen. Névsor szerint haladtunk 6-osával. Mi amúgy 17-en voltunk tanfolyamon. Bementem, választottam egy tételes lapot, amin 2 db tétel volt, az egyik A a másik pedig B. Eltérő témájú, tehát a 2 tételnek köze se volt egymáshoz. Majd leültél és fejből leírtad egy lapra, amit tudtál, amolyan jegyzet. Ezt lehetett használni segítség képpen. Ha megvolt az elmélet, akkor jöhetett a gyakorlat. Elmentünk egy boltnak a kis udvarára, ahol korábban gyakoroltunk a targoncával 5 napot és ott volt a vizsga. 1 targonca volt és az volt a feladat, hogy 3 egymás mellett lévő raklapról tegyél át 2 raklapot a szélsőre. Pl.: Bal oldali raklapon volt 0 db középsőn volt 2 raklap jobb oldalin meg szintén 2 raklap és a jobb oldaliról tedd át a bal oldalira azt a 2-t. Ennyi xD. De persze be kellett tartani a szabályokat. Pl.: Kézifék ki, villa egyenesre, villa felemelése és akkor indulhatsz, de előtte dudálni kell. Majd ha megvolt ez a pakolás, akkor vissza oda, ahonnan kezdted és kézifék be, villa előredönt, majd végül villát leereszt. Ennyi volt a gyakorlati vizsga a targoncára. Ezután jött a GYALOGKÍSÉRETŰ targonca vizsga, amit akkor használtam először, amikor a vizsga zajlott. Gyors oktatás és kész is, mehetnek az emberek vizsgázni belőle. De oda utaztunk kb 15 percet autóval. Nekem, mivel én voltam az utolsó, így 20 másodperc se volt a vizsga belőle. Ott is csak raklap felemelés és rá a másikra, viszed pár métert, letesz és kész is. Ezután visszamentünk oda, ahol vizsgáztunk szóban. Tulajdonképpen ott tanultunk egész végig a tanfolyam alatt, de ez logikus. Várakozni kellett, majd bementünk és sikeresen mindenki levizsgázott Vezetőülésesből és gyalogkíséretűből. Kék bizonyítványt kaptam rajta egy osztályzat és kész is. Ennyi volt a targoncás vizsga. Na, de el kell, hogy mondjam, hogy én az egész tanfolyam alatt 20 percet HA ültem a targoncán, de lehet sokat is mondtam. Azt hiszem elmondtam ezzel kapcsolatban mindent. Amúgy a szóbeli vizsgán pont olyat húztam, amit nem nagyon tudtam, de az a lényeg, hogy tudod-e vezetni a targoncát, nem az, hogy.... Szerintem a gyakorlati része viszi simán a 60-70%-ot, megbukni nehéz, HIDD EL! Szerintem az ilyen tanfolyamot nem veszik annyira szigorúan, de mint írtam korábban a másik ''cimborámnak,, ez nem a HARVARD EGYETEM :) Remélem tényleg nem hagytam ki semmit és bocs, hogy most csak ennyit írtam, ez kevés lett. :P Sok sikert a targoncázáshoz!

2018. szept. 4. 18:52
 15/21 A kérdező kommentje:
Még annyi jutott eszembe, hogy én ugye Raktáros/targoncás tanfolyamon voltam. Ma kaptam meg a raktáros vizsga után a másik kék bizonyítvány mellé a jogosítványt, azt ezért nem írtam oda. Mint említettem a két vizsga között volt 2 hónap eltérés. Még annyit írok ide, hogy azért az jobb szerintem, hogy valakinek 4-es vagy 5-ös bizonyítványa lesz belőle, mint a 2-es bizonyítvány. De neked van eszed, menni fog simán.
2018. szept. 4. 18:57
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Huh, köszi, hogy így kivesézted...:P Nem hangzik vészesen! :D A szerencsém az, hogy gyalogkíséretű targoncát már használtam is anno, és tetszett! :D Gondolom nem nagy szám itt se a vizsga, csak ilyen tessék-lássék dolog. Most 1 hónap lesz rá, tehát ezzel el is mondtam mindent...:) Nekem jövő hét hétfőn kezdődik, ma voltam orvosin! :D Jövő hónap ilyenkor már vizsga lesz. Nem igazán tartok tőle. Utána lesz a csúnya dolog. Én leszek Klaus, a világok pusztítja...😎 Na jó csak vicc, nem hagyhattam ki.:) Azért örülök, hogy sikerült segítenem neked, és tök jól eldumáltunk. További sok sikert az életben barátom! :)
2018. szept. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Azt nem tudom, hogy helytől függ-e a tanfolyam színvonala, de szerintem nem. Én egy elég szar helyen élek (megyeszékhelyen), de ez nekem egy pozitív élmény volt. Remélem neked is az lesz és mintha tegnap lett volna, hogy én is az orvosi alkalmasságin voltam, hogy elrepült az idő, pedig itt 3 hónapról van szó. Én már most lefogadom, hogy sikeres vizsgád lesz és sok sikert neked is az életben! Tényleg jó volt elbeszélgetni és hasznos is volt!


Utóirat: Nálunk azt hiszem 3 raklapot zúztak be a gyakorláson vezetőüléses targoncával és az egyik srác kiszállt a targoncából, mert elakadt egy raklapon szlalomozás közben, az meg elindult magától. EZT IS KIHAGYTAM: Nálunk 2 targonca volt, de nem különböztek annyira egymástól, csak annyiban, hogy az egyiken 1 karral irányítottad a fel, le, előre és hátra döntést, a másikon meg 3 karral, a 3. kar pedig az oldalra vízszintesen csúsztatás volt. Ja a 2. targonca szarabb volt, úgy kellett nyomni a féket erőből, mert repült volna. Az 1. targoncán pedig ha sebességbe tetted, akkor magától ment, ezért is indult el, amikor a srác kiszállt. Kézifék jó barát :D De így is az 1. targonca jobb volt, hiába keverte mindenki össze százszor azt, hogy a balra-fel az előre döntés a jobbra-fel pedig a leeresztés, stb. De meglehet tanulni. Csak amikor 3 napot gyakorolsz azon az 5 napból és a maradék 2 napon átváltasz a 2. targoncára, amivel vizsgázni fogsz, hát az nem volt a legjobb. Ezért tartottam is egy kicsit tőle, mert az elsővel sokkal jobb lett volna. Remélem te nem szar targoncát fogsz majd ki. Egy szónak is száz a vége, szóval sok sikert! Szia!

2018. szept. 5. 08:36
 18/21 A kérdező kommentje:
Amúgy szerinted mennyire növeli meg az esélyemet a Bosch-ba való bekerülésbe az, hogy utánam 100%-os pénzt (elfelejtettem a rendes nevét ennek) kapnak a munkáltatók, mert a munkaügyi központ fizeti?
2018. szept. 5. 15:54
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen gyorsan megy az idő! :) Szerintem se lesz gond, és aki bekerült, az át is fog menni. Pozitív élmény lesz számomra is. Szeretek tanulni, és új szakmát tanulni. Izgalmas szerintem! :D Persze ennél még nem fogok megállni, megyek tovább. DE! Ez már egy nagyon jó piacképes, jólfizető szakma. Akár itthon, akár külföldön! ;) Örülök is, hogy ez indult. Hát azért annyi csak ragad rám, hogy 3 kart meg tudjak jegyezni, hogy mi mire való. Ezekkel a kis hibákkal is átment nálatok mindenki, úgyhogy nem félek! :D Ja még ha valaki be is zúzza a raklapot, szerintem elnézik, hisz most ülünk először targoncában.:) Köszi az infót! :D Igazából várom már, nem igazán tartok tőle.


Szerintem nem lesz gond és bekerülsz. A pályakezdőket, és fiatalokat részesítik előnyben! :D Sok-sok támogatást és juttatást kapnak utánad szóval hajrá! ;) Nincs mit vesztened, lehet neked szerencséd lesz, és jó helyre kerülsz, jófej kollégákhoz, műszakvezetőhoz. Tényleg nem rossz a Bosch mint munkahely, csak szerencse is kell a jó helyhez, ami nekem nem volt sajnos... Több ezren dolgoznak ott, van ingyenes busz járat rengeteg településről, meleg étkezési lehetőség, kultúrált munkakörülmény. Szerintem ez már nagy szó egy munkahelynél. Próba szerencse. Sok sikert kívánok! Aztán ha mégsem tetszik, válthatsz... Ha visszahívást kapsz, miután elküldted a jelentkezésed, az lesz a folyamat amit már leírtam. Persze lehetnek eltérések! :D

2018. szept. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Már nem hiszem, hogy bármit is tudnék ide írni, hiszen sok mindenről esett szó, ezért már elköszönök. :P Akkor sok sikert mindenhez az életben, köszi a válaszokat, nagy segítség volt. :) Hasta la vista! :)
2018. szept. 6. 12:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!