Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Fizetési felszólítást kaptam...

Fizetési felszólítást kaptam a FŐGÁZ-tól mit mond a PTK mennyi az eévülési idő?

Figyelt kérdés
16 éve nem lakom abban a lakásban ahová szól a követelés. Az új PTK-t mit mond, hogy mennyi idő után évülnek el ezek a felszólítások? 2 vagy 5 évre gondolom az elévülést. Hogyan tudom ezt érvényesíteni, hogy ne kelljen fizetnem?
2018. szept. 28. 14:22
 1/4 Wadmalac ***** válasza:

Nem tudom, a közműterhek tartozás esetén nem a NAV-hoz kerülnek át?

Mert akkor hajjaj, mert a NAV-os tartozások már nem évülnek.

2018. szept. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kedves Wadmalac, a felszólítást behajtó cégtől kaptam. Ha NAV-hoz tartozna akkor tőlük kellett volna kapnom gondolom.
2018. szept. 28. 14:48
 3/4 2*Sü ***** válasza:

> Fizetési felszólítást kaptam a FŐGÁZ-tól

> Kedves Wadmalac, a felszólítást behajtó cégtől kaptam.


Akkor most a FŐGÁZ-tól kaptad, vagy egy behajtó cégtől? Milyen tartozásról van szó (úgy értem mikor keletkezett a tartozás)? Kaptál eddig is felszólító levelet?


Mert az végrehajtási jog évül el, az általánosságban 5 év után. Viszont ezt nem a tartozás keletkezésétől kell mérni, hanem az utolsó behajtásra irányuló intézkedéstől számítva. Azaz ha 2012-ben keletkezett a tartozás, de 2014-ben kaptál felszólítást a tartozásod rendezésére, akkor a végrehajtási jog még nem évült el.


Illetve azt is jó tudni, hogy a tartozás nem szűnik meg, csak a végrehajtási jog, azaz az elévülés letelte után jogi úton sem hajtható be a tartozás. De attól még létezik, ha jól tudom a szolgáltató mondatja pl. azt, hogy addig nem köt veled új szerződést, amíg nem rendezted a tartozásodat. Nem hajthatja be rajtad, de feltétül kötheti ki a tartozás megfizetését egy új szerződés előtt.

2018. szept. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kései Sirató ***** válasza:

KII fogják kötni a gázt, ha nem fizeted be 3 hónapon belül. Utána az újrabekötés egy vagyonba kerül.

És akkor még mindig fennáll a tartozásod (ha jól emlékszem 5 évig).

2022. szept. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!