Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megtámadtak, lehet ebből bajom?

Megtámadtak, lehet ebből bajom?

Figyelt kérdés

Szóval, tegnapi nap folyamán sétálgatok nyugisan, aztán egyszer csak oda jön jópofizni egy ci@ány, viszont normálisnak tűnt ezért beszéltem vele. Kérdezte, elmegyek e vele a boltba, hát mondom miért ne? Aztán egyszer csak arra lettem figyelmes hogy egyedül maradtam vele, és olyan úton mentünk ahol egy lélek se volt. Na ekkor mar keztem valamit gyanítani.. Aztán hoppá, megjelent még két ci@ány, akik mar kevésbé voltak kedvesek, és elakarták venni a telefonomat, és a pénztárcámat. Én meg képenröhögtem őket... Nem voltam felkészülve mert tényleg baráságosnak tűnt az egyik ci@ány, és azthittem hogy csak hülyéskednek aztán a legváratlanabb pillanatba szájonv@rtek ököllel, de szerencsére tompítottam az ütést annyival hogy kicsit elhajoltam, viszont a szám ígyis kicsattant. Ezután ledobtam a táskámat és nekimentem az illetőnek.. Visszakapta amit ő adott, de sajnos vagy nem sajnos, ő teljesen bekapta az ütésemet ami egy jobbhorog volt állra célozva. A csávó összeesett és itt most lehet hogy sportszerűtlen vagyok vagyok meg minden, de még bele is rúgtam egyet a fejébe amikor a földön volt. A cigók ezt látták és nem jöttek nekem, felszedték a srácot és eltüntek.

Na most az a helyzet hogy 16éves vagyok szóval már büntethető:/

Mai nap folyamán láttam messziről hogy valami állmerevítő szerűség volt rajta vagy én nem is tudom... plusz full lila volt az egész álla. Nem merném azt mondani hogy nem tört el az álla, mert még az én csuklóm is meghúzódott mikor ütöttem..

Ebből lehet rendőrségi ügy? Mert elvileg ez már súlyos testi sértés.. és sajnos tanúm sincs rá hogy ő kezdte, plusz rajtam csak egy kis szájseb van..


Légyszi csak értelmes kommentek jöjjenek, eléggé bevagyok szarva hogy lesz valami..


Én 16éves vagyok, 4éve boxolok

Ők 15-17év közöttiek lehettek


Előre is köszi a segítséget.



2018. szept. 28. 17:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha emlekszel hogy neztek ki, rendőrség,bar a törvény vedi ezeket az ingyenelo tolvaj bandakat,akiknek olcso az ebed,mer 100gyerek van. Lehet az is,hogy mar voltak buntetve,es nem uj a rendoroknek. Vedd meg magad,tarts gazspreyt magadnal,sose menj éjszaka vad idegenekkel sehova se.
2018. szept. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Semmi , a törvény nem védi őket a zsaruk is azt mondanák írtsd ki mindet de hivatalosan nem tehetik ezt . Vegyél paprikasprayt meg gázstukkert vagy még 1 viperát mellé .
2018. szept. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A jogos védelem

21. § Nem büntetendő annak a cselekménye, aki a saját, illetve a mások személye vagy javai elleni jogtalan támadás megelőzése céljából telepített, az élet kioltására nem alkalmas védelmi eszközzel a jogtalan támadónak sérelmet okoz, feltéve, hogy a védekező mindent megtett, ami az adott helyzetben elvárható annak érdekében, hogy az általa telepített védelmi eszköz ne okozzon sérelmet.


22. § (1) Nem büntetendő az a cselekmény, amely a saját, illetve más vagy mások személye, javai vagy a közérdek ellen intézett, illetve ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához szükséges.


(2) A jogtalan támadást úgy kell tekinteni, mintha az a védekező életének kioltására is irányult volna, ha


a) azt személy ellen


aa) éjjel,


ab) fegyveresen,


ac) felfegyverkezve vagy


ad) csoportosan


követik el,


b) az a lakásba


ba) éjjel,


bb) fegyveresen,


bc) felfegyverkezve vagy


bd) csoportosan


történő jogtalan behatolás, vagy


c) az a lakáshoz tartozó bekerített helyre fegyveresen történő jogtalan behatolás.


(3) Nem büntethető, aki az elhárítás szükséges mértékét ijedtségből vagy menthető felindulásból lépi túl.


(4) A megtámadott nem köteles kitérni a jogtalan támadás elől.

2018. szept. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
jóltetted. biztos jól sikerült akkor az ütés grat :D
2018. szept. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha jogokat nezzuk,vipera max dobozban lehet...nem használhatod,csak maganteruleten,vagy a hazadban, úgyhogy ha nem jogra mesz,remeljuk kedves valaszolo,hogy tudja is hasznalni,mer ha nem tudja,nem er semmit,nem csak csapkodni meg hadonaszni kell tudni vele...
2018. szept. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Semmi nem lesz belőle! Ha igen, akkor tagadj. Amúgy meg gratulálok a bátor kiállásodért. Jó volt olvasni!
2018. szept. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Tudom használni, viperát meg az ilyen dobókést is, viszont nem használhatom.

Elvileg úgy van hogy csak 8cm lehet az éle a késnek, ha ettől több akkor már nem tarthatod magadnál.. Viszont egy kicsi dobókés mindíg van nálam, még nem használtam, de biztós jól lehet vele nindzsázni:D

2018. szept. 29. 00:29
 8/8 A kérdező kommentje:
Egyébként köszi a válaszokat, megnyugodtam:)
2018. szept. 29. 00:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!