Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek van élet a halál...

Szerintetek van élet a halál után?

Figyelt kérdés

Én személy szerint úgy gondolom, ez azon múlik hogy a tudat egy illúzió volna vagy pedig valamiféle transzcendens megnyilvánulás.

Natúr filozófiával arra a következtetésre jutottam hogy az ember nem egy a testével.

Tisztában vagyok vele hogy erre nincs kategórikus válasz.

Érvekre, véleményekre lennék kíváncsi.


2018. okt. 9. 11:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Ezzel szemben az a helyzet, hogy ezeknek az állításoknak a valóságtartalmát nem lehet tudományos alapon leellenőrizni"


Ez nem igaz. Nézz utána a verifikált testen kívüli élményeknek (verified out of body experiences), és láss csodát: olyan dolgokról számolnak be meglepő részletességgel, amelyek akkor (sőt, más helyszínen) történtek, amikor "éppen" klinikailag halottak voltak.


Ezért mondom azt, hogy itt van egy nyom, amin el lehet indulni, és ez korántsem egyenlő azzal, hogy a szenilis Mari néni ufót látott a kertben.

2018. okt. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Bár semmi újat nem mondtatok.

Én azt hiszem hogy erre akkor kapunk választ ha a neurológia rájön arra mi is valójában a tudat ha az agy hozza létre akkor nincs élet a halál után ha nem akkor van.

Egyenlőre még fingunk sincs mi az a tudat.

Ha van élet a halál után az rengeteget ellentmondásba ütközik.

Pl ha én nemzek egy gyereket leéli az életét és halála után a mennybe kerül akkor születése előtt hol volt?

Ugyanis ha nem nemzek egy gyermeket csak fenn áll a valószínűsége annak hogy nemzek akkor annak már eleve léteznie kell egy asztrális síkon.

Ilyen alapon végtelen számú ember él a menny országba. Azonban ha eleve azok a szellemek léteznek csak akik megfognak születni akkor ez arra enged következtetni hogy az egész univerzum eseményei előre megvannak tervezve tehát a teremtő egy előre leforgatott néz vissza.

Ez azért irracionális mert mi lenne ha beletekinthetnénk Isten forgatókönyvében és ott az állna hogy holnap elüt egy autó

én pedig ezen informacio tudatában azért sem mennék ki. Ezért kizárt dolog hogy előre megtervezett a sorsunk.

Tehát valószínűleg nincs élet a halál után.

Bár a tudat illúziója engem eléggé zavar.

2018. okt. 10. 17:33
 13/14 A kérdező kommentje:

Nem tudod mi a natúr filozófia?

Rakd össze a két szót.

Natúr=természetes

Filozófia=a bölcsesség szeretete

Tehát természetemből fakadóan szeretem a bölcsességet.

Egyébként azt jelenti hogy nem társadalom filozófia nem tudomány filozófia hanem szimpla gondolkodás ami látom neked nem az erősséged.

2018. okt. 10. 17:43
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom :) De én következő életemben is öngyilkos lennék.
2018. nov. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!