Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Német vagy olasz nyelvet...

Német vagy olasz nyelvet tanuljak?

Figyelt kérdés
Most megyek középiskolába és nem lesz ott angol. Vagy olasz vagy német. Szerintetek melyiket érdemes?
2010. jún. 24. 14:51
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Én németet tanultam ált. suliban és nagyon szerettem :)
2010. jún. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
a német nem valami könnyű, ott van pl. a KATI szórend,utáltam. Olaszról semmit nem tudok,de mivel nekem a német nem tetszett sose,így az olaszt választanám.
2010. jún. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

szerintem itt a neten nézz olyan oldalakat, amik olasz vagy német nyelvet tanítanak és amelyik jobban tetszik azt tanuld. :)

amúgy én németet és angolt tanulok. az angolt jobban szeretem, bár szerintem a német sem nehéz, de az egyszerűen távolabb áll tőlem. :)

2010. jún. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
én 1 éve tanulok olaszt,és nagyon jó nyelv,tetszik is,meg könnyű is.
2010. jún. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Hát...a német egy alap nyelv és jobban boldogulnál vele külföldön, de az olasz sokkal szebb.
2010. jún. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Hát végülis mindkettő hasznos, én azért kezdtemolvaszt mert idegenvezetőnek tanulok és a Magyarországra egyre többen látogatnak olaszok, mostmár nagyon sokan vannak. Ráadásul nagyon szeretem mert szép. Németet is tanultam egy időben, de nagyon nem szeretem, egyszerűen irritál, és szerintem az olasz nehezebb. Legalábbis nekem az volt.
2010. jún. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Szárnyát bontogató fordítóként azt tudom neked ajánlani, hogy a németet tanuld. Sokkal nagyobb rá az igény. Az olasz viszont sokkal szebb nyelv, de nem érkezik be annyi munka...
2010. jún. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

egyértelműen a németet érdemes tanulni. gondolj csak bele: olaszul tudsz beszélni olaszországban...a német viszont világnyelv! tudsz vele beszélni németországban, svájcban, ausztriában és még sok helye...


egyértelműen a németet válaszd

2010. jún. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
Olasz.
2010. jún. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
na most már végképp nem tudom :D
2010. jún. 24. 17:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!