Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elhagytam az irataim, majd...

Elhagytam az irataim, majd megtaláltam őket, de kirakta egy ismeretlen ember facebookra az összes személyes adatom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2018. nov. 11. 02:18
 1/6 A kérdező kommentje:
A csóka gondolom jóindulattól vezérelve tette, de befenykepezve felrakta a személyi igazolványom és a lakcim kártyám. Menjek be kormány hivatalba, kérjek újat? Vagy mit kell ilyenkor csináln?
2018. nov. 11. 02:21
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

S ha újat kérsz, akkor mi lesz. Mármint az összes adatodat tudni fogják így is úgy is! Lakcímkártyának nemáom értelmét, hogy újat csináltas, mert azon az alap személyes adatokon, s a címen kívül nincs más. Az meg már fenn van. (S alapból sem olyan nagy titok.)

Személyit azt igen, csináltas újat, hogy legyen új szám!

2018. nov. 11. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
Semmit, köszönd meg neki.
2018. nov. 11. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
Csak én nem értem, minek kell valaki lakcímkártyáját feltenni Facebookra? Ha úgyis tudja a lakcímét, akkor elviheti neki az iratokat, vagy ír neki egy levelet, hogy tudassa, hogy megtalálta. Ha nem akar belefolyni, leadhatja a rendőrségen. Vagy csak én vagyok túl régimódi?
2018. nov. 11. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

És már leszedte a képeket?

Egyébként jóindulat ide, jóindulat oda, ez bűncselekmény volt. Feljelenteni persze felesleges.

Úja igazolványt csináltathatsz, egy évben egyszer ingyenes.

Tényleg minden látszik, amivel vissza lehet élni?

2018. nov. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 TappancsMancs ***** válasza:

Idéznék egy cikket.


"Álláshirdetést feladva szerezte meg egy férfi több tucatnyi ember személyes adatait, majd ezeket felhasználva országszerte vásárolt hitelre telefonokat, de azokat eladta, a részleteit pedig nem fizette - tájékoztatta Pirger Csaba a Zala Megyei Főügyészség szóvivője az MTI-t."

[link]


Ha kitette azt nagyon sokan láthatták, ezért kockázatot jelent. Fel én sem jelenteném, mivel valószínűleg jóhiszeműen járt el, csak jót akart és nem gondolta meg a dolgot. Viszont a neve nélkül, hogy ő se kerülhessen bajba, közölném az okmányirodában és kérnék új igazolványt. Fontos hogy "ne emlékezz" az illető nevére, mert komoly bajba kerülhet más adatainak visszaélésének vádja miatt.


Talán ingyen is kiállítják. A lakcím kártyából meg tényleg nem érdemes újat csináltatni, az gyenge láncszem ebben a kérdésben.

2018. nov. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!