Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a fontosabb: a pénz, vagy...

Mi a fontosabb: a pénz, vagy a becsületesség (és miért)?

Figyelt kérdés

Mit válaszoljunk a gyereknek, ha jól akarjuk nevelni?

(Ugye senki nem akarja, hogy ne tudjon majd megélni, de azt sem, hogy börtönbe kerüljön?)

Ne beszéljetek mellé!

A kérdés: melyik a fontosabb?

Én vagyok a Tudatlanka :)


2010. jún. 26. 12:24
 1/3 anonim ***** válasza:

hátt.. gyereknek talán mondd ezt:


mind2 nagyon fontos, de ne a pénz legyen az életcélod. és akkor legyél becsületes amikor csak tudsz.



(vagy valami ilyesmi)

2010. jún. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm jó szándékú válaszodat!

E féléket én is ki tudok találni, körül tudom írni valamilyen köztes válasz formájában.

A kérdés most az, hogy szerintetek melyik a fontosabb (és miért)???

(Tudom, nagyon nehezet kérdezek, mégis egyenes választ várok!)

2010. jún. 26. 12:42
 3/3 anonim ***** válasza:
A becsületesség a fontos, a becsületes ember meg tud élni, hogyha nem lop. Aki nem becsületesen szerzi a pénzét, az így vagy úgy másoktól vesz el, és semmiképpen sem lehet egy gyereknek azt mondani, hogy a pénz ugyanolyan fontos, mint a tisztesség!!! Egy jó szülőben fel sem merülne a kérdés, talán ő sem a becsületet tartotta fontosnak...
2011. júl. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!