Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gyomorfekély vagy mi bajom lehet?

Gyomorfekély vagy mi bajom lehet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Hasonló tapasztalatokat meghallgatnék esetleg tanácsokat! Lassan 4 hónapja küzdök a gyomrommal vagy már nem is tudom mivel. A jobb lapockám alatt felül állandóan topma fájdalmat érzek ha eszek és oda ér a falat vagy is olyan érzés akkor felerősödik a fájdalom, ha meleget iszok akkor pedig olyan érzés mint ha ott szét áradna, biztos hülyén hangzik de ezt érzem. Igen voltam dokinál majd nem hogy arcon röhögött. Voltam mellkas röntgenen semmi, teljes hasi uh ott sem találtak semmit. Ünnepek után mindenképp felkeresek egy magándokit. Csak annyira érthetetlenül állok most, hogy hogy lehetnek ilyen panaszaim. Este már lefekvés előtt nem eszek, mert ha igen reggel felkelek köhögök, fulladok, kapar a torkom és rengeteg a savam. Tavaly ennél enyhébb tünetekkel voltam gyomortükrözésen, nincs reflux nem volt semmi. Bacit is néztek az volt oda februárba kaptam időpontot újra, de ez okozhat ilyen tüneteket, hogy a lapockámnál fáj egy ponton tőle? Ez lehet butaság de lehet a nyelőcsövön lyuk vagy valami? A háziorvosnak hiába mondom hetente mentem vissza, de nem küld sehova. Magánúton szeretnék elindulni csak nem tudom hová vagy milyen orvost keressek?
2018. dec. 5. 09:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Én gyulladásra gondolok, gyomorgyulladásra. Ugyanez a tünete, nekem volt tavaly és antibiotikumtól meggyógyultam.
2018. dec. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A nyelőcsöveden biztos nincs lyuk, de fekély simán lehet a visszaáramló, felköhögött savtól.

Ha a körzeti nem foglalkozik veled, akkor egy gasroenterológust kellene felkeresni.

A gyomorfekély fájdalma is képes kisugározni a lapockához, viszont gondolnod kellene a szívedre is.

Az igaz, hogy a gyomorfekélynek főleg a refluxnak (bár azt írtad, hogy nincs) lehet olyan tünete, mint a szívinfarktusnak, de van, amikor tényleg a szívvel van a baj.

De ha ténylegesen evés után-alatt jelentkeznek a tünetek, akkor ez valóban emésztési, gyomor-bél rendszeri probléma, ami a Gastroenterológusok szakterülete. Az antibiotikum segíthet, de a dokinak kell eldöntenie,hogy melyik lenne a megfelelő.

Ha lehet, ünnepek előtt még - a sok savadra -beszerezhetnél Rennie savlekötő tbl-t, ami enyhíthetné a tüneteidet, amíg nem vizsgál ki alaposabban egy szakorvos.

2018. dec. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!