Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy ismerősöm összebalhézott...

Egy ismerősöm összebalhézott valakivel egy szórakozóhelyen, a kidobók (őrök? ) agresszíven bántak vele (lefogták, üvöltöztek, szidták az anyját ha jól emlékszem, amikor ezt jelezni akarta, akkor is agresszívan válaszoltak neki. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Egyébként nem dobták ki, csak a másik embert. A megalázó, agresszív viselkedéssel lehet-e valamit tenni esetleg, pl. be lehet-e őket panaszolni vagy ilyesmi? Ha igen, hol? Az illető fél, hogyha belemegy ilyesmibe, még ő jár pórul

Nem az illető ütött először, hanem a másik ember.


2018. dec. 31. 16:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Azt lehet tenni, hogy megköszönni nekik, hogy szétválasztották őket, nem hagyták, hogy valaki valakit kórházba juttasson, valaki a sittre kerüljön.

Aztán többet nem balhézni.

2018. dec. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Egy pillanat. Rendben, ez a dolguk, viszont durván viselkedtek vele és még csak nem is ő ütött először... ez már túlkapás
2018. dec. 31. 19:25
 3/24 anonim válasza:

Mivel nem őt dobták ki az szórakozóhelyről ezt az őrök is tudják, különbn ha a haverod lett volna a balhés, ő is repült volna.

Így csak szétválasztották őket.

2018. dec. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
65%

Jaj, istenkém, tán még csúnyán is beszéltek?

Mégis mi a túrós lópisztolyt kéne tennie a biztonságiaknak, amikor két kis csíra összeugrik? Írásbeli kérvényt benyújtani, három példányban? Netán inkább visszanézni a videófelvételeket, vagy kihallgatni a szemtanúkat, ki kezdte, addig meg hadd öljék meg egymást?

2018. dec. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Ha nem ő a balhés és ezt ők is tudják, akkor mi a lófaszt ordibálnak vele? Szerintem ez már önbíráskodás, de megkérdezek majd egy jogászt is...
2018. dec. 31. 19:44
 6/24 anonim ***** válasza:
Pfff... Ne légy ennyire szánalmas. Hány éves vagy, tíz? Örülnél inkább, hogy ennyivel megúsztad. Mármint izé, a haverod. Hát persze.
2018. dec. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Örüljön, hogy agresszív megalázó módon bántak vele? Főleg hogy nem ő ütött? :) Személyiségi jogokról meg ilyesmikről nem hallottál? :)


Egy hozzáértő válaszát várnám egyébként

2018. dec. 31. 19:53
 8/24 anonim ***** válasza:

"Főleg hogy nem ő ütött?"

Az előbb még arról volt szó, hogy ütöttél te is. Vagyis ő is. Megszépültek az emlékek?


"Személyiségi jogokról meg ilyesmikről nem hallottál?"

De igen, hallottam már sok mindenről, meg láttam is elég sok mindent.

Láttam például verekedő tiniket, akiket nem mertek időben szétválasztani, aztán az egyik egy törött üveggel kukitól nyakig vágta meg a másikat. Szerencsére nem túl mélyen, de azért nem volt szép.

Láttam aztán olyat is, amikor szétszedték őket, és amikor az egyikük ezt nehezményezte és a biztonságit megütötte, olyat kapott, hogy még akkor sem tért magához, mire a mentő kiért.

Mesélhetnék még, de minek? Menj, keress ügyvédet, majd ha ő röhög ki, talán megérted, hol a helyed.

2018. dec. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Nem ő ütött először, önvédelemből tette. Így érthető?

Szétválasztani igen, kell, de nem agresszíven qrva anyázni meg ilyesmik indokolatlanul. Válasszák szét, de nem szükséges anyázni.

Lehet kiröhögi az ügyvéd, de akkor is lehet jogi kategória.

Egyébként nem én, hanem az ismerősöm.

2018. dec. 31. 20:07
 10/24 A kérdező kommentje:
Igen, egyébként ez a "megérted hol a helyed" mentalitás jellemző ebben az országban bizonyos embereknél, de az indokolatlan agressziót, erőszakot valójában semmi sem legitimálja, az ilyen emberek önbíráskodóak és valószínűleg törvénysértőek is.
2018. dec. 31. 20:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!