Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy ismerősöm összebalhézott...

Egy ismerősöm összebalhézott valakivel egy szórakozóhelyen, a kidobók (őrök? ) agresszíven bántak vele (lefogták, üvöltöztek, szidták az anyját ha jól emlékszem, amikor ezt jelezni akarta, akkor is agresszívan válaszoltak neki. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Egyébként nem dobták ki, csak a másik embert. A megalázó, agresszív viselkedéssel lehet-e valamit tenni esetleg, pl. be lehet-e őket panaszolni vagy ilyesmi? Ha igen, hol? Az illető fél, hogyha belemegy ilyesmibe, még ő jár pórul

Nem az illető ütött először, hanem a másik ember.


2018. dec. 31. 16:39
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

"az ilyen emberek önbíráskodóak és valószínűleg törvénysértőek is"

Öcsi, akkor tisztázzunk valamit: TI KEZDTÉTEK A TÖRVÉNYSÉRTÉST azzal, hogy verekedtetek. Innentől kezdve a biztonsági személyzet A MUNKÁJÁT VÉGZI azáltal, hogy saját testi épségét kockáztatva szétszed titeket, ezáltal védi a többi, békés szórakozni vágyó közönséget. És ha ez nem megy szép szóval, akkor tetlegességhez fognak folyamodni, és bizony azt nem lehet néma csöndben vagy altatódalt énekelve tenni.

Erőlködhetsz, hogy belegázoltak a kis lelki világodba, meg hogy csúnyán beszéltek veled a bácsik, de ez semmit nem változtat azon, hogy a bíróság előtt ti ketten fogtok garázdaságért és testi sértésért vigyázzban állni, nekik pedig megköszöni a többség, hogy időben közbeavatkoztak.

2018. dec. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Végezze a munkáját, de a hatáskörén ne lépjen már túl. Ha túllép, akkor ő is törvénysértő. Ez jog.

Az illető nem ellenkezett; egyből durván esett neki az őr. Ez egyértelmű volt és ez fontos is.

Ha van videófelvétel, akkor ez kiderül.

És mint említettem, önvédelemből tette, ez is egyértelmű.

Az illető nem garázdálkodott (már ha az önvédelem nem az), egyszerűen visszaütött és ennyi. Egyből ráestek az őrök.

De tehát egy jogi szakértő válaszát várnám.

2018. dec. 31. 20:45
 13/24 anonim ***** válasza:
🤦‍♂️
2018. dec. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim válasza:

Most képzeld el, hogy a másik srác nem egyedül ment, hanem pár barátjával.

Ha a biztiőrök nem szedik szét őket, akkor lehet mások is csatlakoznak a verekedéshez, aztán kettőtöket püfölnek.

Na az mennyivel jobb?

Egyébként ha hiányzik az a haverodnak, hogy emiatt pár évig bíróságra járjon, nyugodtan tegyen feljelentést.

2018. dec. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Válasszák szét őket, de ne bánjon már vele agresszív, megalázó módon. Nincs is joga szerintem hozzá.

Ráadásul az ő pénzéből fizetik az őrt, amit elkölt ott.

2019. jan. 1. 11:36
 16/24 anonim ***** válasza:
Jaj, öcsi, lépj már túl ezen! Ha nem lenne őr, lehet, már halott lennél. MIATTAD FIZETIK AZ ŐRT. Ne rugózz már ezen ennyit, majd ha felnősz, rájössz, hogy az élet ennél sokkal csúnyább.
2019. jan. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Nem lépek túl! Az én pénzemből fizetik! És továbbra sincs joga túllépni a hatáskörén!
2019. jan. 1. 12:17
 18/24 A kérdező kommentje:
Azért mert egyes emberek "csúnyává" teszik még nem elfogadható a túlkapás! De úgy látom, hiába magyarázok.
2019. jan. 1. 12:18
 19/24 anonim ***** válasza:

Látom lelki szemeimmel, ahogy közben toporzékolsz és vered az asztalt. :)

Tulajdonképp vicces ahogy erőlködsz. Tényleg keress egy ügyvédet, hátha kötelezi a bíróság a bácsikat, hogy bocsánatot kérjenek. :D

2019. jan. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Szerintem te vagy a hülye, ugyanis a bevételből fizetik az őröket is, ami tőlem származik. Ráadásul mivel MIATTAM, értem fizetik őket (ahogy te is írtad) jogom van, hogy ne bánjanak velem jogtalanul. De ezt már másképp is ezerszer megírtam, és úgy látszik nem érted még mindig.


Attól, hogy a neten KIABÁLSZ (ami egyébként a netikett szerint sem helyénvaló) meg személyeskedsz, még abszolút nem lesz igazad.


Szerintem aki legitimálja az agressziót, a túlkapást még akár indokkal is az maga is bűnöző, jogilag is egy kategória.



Egyben igazat adok: lehet nem fognak vele foglalkozni és nincs értelme ügyvédhez fordulni.


Na de veled már többet nem vitatkozok, mert még mindig nem érted, amit írok és ilyen színvonalúak is a válaszaid. Egy valódi jogi szakértő válaszát várnám innentől kezdve, nem pedig ilyen bűnpártolóét.

2019. jan. 1. 12:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!