Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem bírom az egyetemet. Mit...

Ancsus:$ kérdése:

Nem bírom az egyetemet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Még csak az 1. Félévnél járok, most van vizsgaidőszak, van 2 nagyon nehéz tárgyam és úgy érzem, hogy sehogy nem tudok nekikezdeni a tanulásnak, főleg hogy még ki is kéne dolgozni a tételeket, de olyan összevisszaságnak tűnik az egész, amúgy sem ment mostanában túl jól a tanulás, de tavaly még így gondoltam, hogy azért csak megpróbálom, hátha sikerülni fog és lesz diplomám, de így, hogy mostmár látom, hogy milyen ez az egész, úgy érzem, hogy lehet ott kéne hagynom az egészet, viszont a családom meg azt mondja, hogy diploma nélkül nem megyek semmire, meg hogy ezzel sokkal hamarabb felvennének akárhova, szerintem meg egy jó szakmával sokkal jobban lehet járni. Most azon kezdtem gondolkozni, hogy kimegyek külföldre, talán németbe, de viszont eddig csak angolt tanultam. Szerintetek megéri emiatt otthagyni az egyetemet? Amúgy még ezen kívül van 2 szakma ami tetszene, csak félek, hogy a családom csalódni fog bennem amiatt, hogy azért adom fel, mert egyrészt lusta vagyok, másrészt meg nem is megy túl jól a tanulás


19/L



2019. jan. 3. 18:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen szakra jársz?
2019. jan. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Megértem, hogy a családod szeretné, ha diplomát szereznél, viszont nincs igazuk. A diploma szart sem ér már a mai világban, csak ők abból indulnak ki, hogy az ő idejükben még számított. Én diplomás vagyok (közgazdász), de semmi értelme nem volt megszerezni. Egy jó szakmával ezerszer többre mész. Ha újrakezdeném, diplomát max. a presztízs miatt szereznék. Bár már arról sem igazán lehet beszélni, manapság minden hülyének diplomája van már.
2019. jan. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt ember vagy. Neked kell döntened. A családodat hallgasd meg, gondold át alaposan a szempontjaikat, de aztán te magad hozd meg a döntést - és tudd, hogy bárhogyan döntesz, lesznek, akik nem fognak veled egyetérteni, tehát ne másoknak akarj megfelelni azzal, hogy mit választasz, hanem azt tartsd szem előtt, amit te magad értelmes dolognak tartasz meglépni.

Szerintem ezt a félévet még próbáld befejezni, mert lehet, hogy nem is olyan rossz a helyzet, mint ahogy most, a vizsgák előtt látod, csak egy kicsit bepánikoltál. Majd ha több vizsgán is elhasaltál, akkor mondhatod, hogy nem megy ez neked, túl nehéz, stb., de előbb egyáltalán juss el addig. Aztán ha tényleg megbuktál mindenből, vagy ha - bár átmentél, - mégis utálod az egészet továbbra is, ha nem hozza meg az önbizalmadat az se, hogy nem buktál meg (vagy csak pár tárgyból), akkor inkább tanulj egy jó szakmát, mert tényleg nem igaz, hogy csak diplomával a kezében ember az ember. És ezt a családod is be fogja látni, amikor majd látják, hogy a szakmatanulásban örömödet leled nem úgy, mint az egyetemben, tehát legfeljebb eleinte lesznek csalódottak.

Külföldre rohanni viszont egyértelműen megfutamodás lenne. És szerintem egyáltalán nem érné meg egy olyan embernek, mint te, aki ad a családja véleményére. Sokkal többet érnek ők ott, ahol te is élsz, mint egy külföldi munka messze tőlük.

2019. jan. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Védőnő szakra járok, már voltunk is 1 hét gyakorlaton, ami tetszett is, de igazából rájöttem hogy ott mindent magamnak kéne megszervezni ugye és az nem nekem való.

Külföldre csak 1-2 évre mennék (bocs, ezt elfelejtettem írni) amíg összeszedek valamennyi pénzt, amiből tudom fizetni aztán a képzést.

Köszönöm a válaszokat :)

2019. jan. 3. 19:32
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Védőnőnek lenni nem könnyű manapság. Viszont sok emberen tudnál segíteni.

Mik azok a szakmák, amik tetszenének?

2019. jan. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Gyógymasszőr és kisegítő ápoló szakmám van már. Tetszik még a műtősnő, fizioterápiás asszisztens és a csecsemő-és kisgyermeknevelő szakma, ezek közül valamelyiket meg akarom szerezni a jövőben, de biztos ezeknél is sokat kell tanulni, de csak nem az, mint egy 4 éves egyetem:)
2019. jan. 5. 22:22
 7/9 anonim ***** válasza:
Sok sikert! :)
2019. jan. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm<3 most az van tervben, elkezdek dolgozni, közben tanulok nyelvet és valamikor idén kimegyek Ausztriába vagy Németbe masszőrnek
2019. jan. 6. 19:08
 9/9 anonim ***** válasza:
Azóta mi lett veled. Megtaláltad a számításaidat? Olyan jó lenne egy sikersztorit olvasni, mert jelenleg en is úgy vagyok, hogy a hátam közepére nem kívánom az egész kicseszett felsőoktatást...
2023. ápr. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!